Beşkardeşler Sonbahar Kampanyası 18112019
Çarşı Pazar
AKTAŞ SÜRÜCÜ

Yurt dışından telefon getirecekler dikkat

15-05-2019 11:36:23 - TÜRKİYE
2044 OKUNMA | 2629 HİT
Yurt dışından telefon getirecekler dikkat

Yurt dışından telefon getiren veya getirten insanların büyük bir bölümü başkasının pasaportuna IMEI kayıt yaptırıyor.

Özgür Adımlar
Resmi Gazete’de yayınlanan bilgiye göre, başka birine ait pasaporta IMEI kayıt işlemi artık yapılmayacak.
 
Yurt dışından gelen telefonların süresi ile ilgili yakın zamanda bir karar ortaya çıktı. 15 gün içinde yürürlüğe girecek olan kararın ardından bir karar daha gündeme geldi. Artık başka birinin pasaportuna IMEI kayıt yaptırma dönemi kapanıyor.
 
Başka birine ait pasaporta IMEI kayıt dönemi bitti!
 
Resmi Gazete’de yayınlanan bilgiye göre TV, müzik çalar ve video oynatabilme özelliğine dahil olmak üzere yurt dışından GSM ve cep telefonu satın alan yolcunun kimlik numarasına kayıtlı hatlarla işlem yapması gerekiyor. Bu da demek oluyorki, artık yurt dışından telefon getiren biri bu telefonu yalnızca kendi pasaportuna kaydedebiliyor. Bir başka deyişle, eğer yurt dışından birine telefon siparişi verdiğinizde bunu o kişinin ya da herhangi birinin pasaportuna kaydettiremiyorsunuz.
 
Bir kişi yurt dışından yalnızca 3 yılda bir telefon kaydı yaptırabiliyor. Daha önce 2 yıl olan bu süre yakın zamanda 3 yıla çıkarılmıştı.
 
Yurt dışından getirdiği telefonu için IMEI kaydı yaptırmak isteyen bir kişinin son üç yıl önce daha önce bu işlemiş yapmamış olması gerekiyor. Ardından 618,65 TL’lik IMEI kayıt ücretini ödedikten sonra işlemini gerçekleştiriyor.
Elli4Park

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Akyazıda orman yangını
1 / 15
Ala Optik
Kök İş

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama