15 temmuz 2024
ÇAĞRI OTOMOTİV
Akyazı Panjur

Pençe-Kilit şehitleri memleketlerine uğurlandı

13-01-2024 12:29:13 - TÜRKİYE
Pençe-Kilit şehitleri memleketlerine uğurlandı

Özgür Adımlar
Pençe-Kilit bölgesinde askeri üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan 9 asker, Şırnak 23. Piyade Tümen Komutanlığı’nda yapılan törenle memleketlerine uğurlandı.
 
Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde bir askeri üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada 9 askerin şehit olduğunu ve 20 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurmuştu.
 
23. Piyade Tümen Komutanlığı'nda gerçekleştirilen törende, Piyade Sözleşmeli Er Kemal Batur, Piyade Uzman Çavuş Serkan Sayın, Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir, Piyade Sözleşmeli Er Emrullah Gülmez, Piyade Üsteğmen Gökhan Delen, Piyade Uzman Çavuş Hakan Gün, Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu, İstihkam Sözleşmeli Er Muhammed Tunahan Evcin ve Sözleşmeli Er Murat Atar'ın Türk bayrağına sarılı naaşları alana getirilerek katafalka konuldu, saygı duruşunda bulunuldu. Törende şehitlerin öz geçmişleri okundu, dua edildi.
 
Şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Kemal Batur Niğde’ye, Piyade Uzman Çavuş Serkan Sayın Adıyaman’a, Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir ve Piyade Sözleşmeli Er Emrullah Gülmez Kahramanmaraş’a, Piyade Üsteğmen Gökhan Delen Aksaray’a, Piyade Uzman Çavuş Hakan Gün Gaziantep’e, Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu İstanbul’a, İstihkam Sözleşmeli Er Muhammed Tunahan Evcin Eskişehir’e ve Sözleşmeli Er Murat Atar Ordu’ya gönderilmek üzere ambulans ile Şerafettin Elçi Havaalanı'na götürüldü.
 
Törene; Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Şırnak Valisi Cevdet Atay, 23. Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Emre Tayanç, Şırnak İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Murat Bulut, kuvvet komutanları, kurum amirleri, STK temsilcileri, asker, polis ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Ürdüç
Pençe-Kilit şehitleri memleketlerine uğurlandı
Akgün Restoran Çorba
Pençe-Kilit şehitleri memleketlerine uğurlandı

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Vatandaş 7 ay önce2024-01-13 15:16:31

Yorumlarda Akyazı da bile ne kadar hain olduğu ortaya çıkıyor

0
-1
Akyazili 7 ay önce2024-01-13 14:59:12

Istifa etmesi gerekenlerin torene katildigi ulke burasi

1
-0
Asdfgh 7 ay önce2024-01-13 13:36:26

Devamlı şehit şehit ne olacak bu işin sonu . Her şehit haberinden sonrada nedense işde operasyonda şu kadar terorist öldürüldü diye haber geciyor memleketi yalan dolanla kandırmaya alışmışlar nasılsa

0
-0
Akyazili 7 ay önce2024-01-13 12:52:43

Marasli sehidimizin ailesi cadirda kaliyormus sehit haberinin ardindan cadira isitici verilmis. Kahroluyoruz o isiticiyi veren kisiler sen simdi al o isiticiyi ne yaparsan yap

3
-0
Sahil güvenlikten denize girenlere müdahale
1 / 15
İstanbul Outlet

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama

Allday (süvari) 3