Balıkçı Hüseyin
Çarşı Pazar
AKYAZI BELEDİYESİ whatshapp2
AKYAZI BELEDİYESİ whatshapp
Foto Ferit Stüdyo

Gözetleme ve hedefleme sistemi yerli ve milli oldu

01-10-2018 11:52:09 - TÜRKİYE
391 OKUNMA | 871 HİT
Gözetleme ve hedefleme sistemi yerli ve milli oldu

OTO SANAYİ BUL
İHA'larda kullanmak için keşif, gözetleme ve hedefleme sistemi yıllardır Türkiye'ye satılmadı. Türk savunma sanayisi ve ASELSAN, aynı projeyi millileştirmeyi başardı.
 
Teröristleri silahlandıran devletler, Türkiye'ye önemli mühimmatları parasıyla dahi vermedi. Çalışmalarını sıklaştıran, projelerini geliştiren Savunma Sanayii, keşif, gözetleme ve hedefleme sistemini yerli ve milli olarak geliştirdi.
 
CATS GÜVENLİK GÜÇLERİNE SUNULDU
 
Elektro-Optik Keşif, Gözetleme ve Hedef Tespit Sistemi (Cats) HD gece/gündüz kamerası, Savunma Sanayii Başkanlığı koordinasyonunda yürütülen Anka-S Projesi kapsamında yerli teknoloji imkanları en üst düzeyde kullanılarak ASELSAN tarafından geliştirildi.
 
Türk Havacılık ve Uzay Sanayii tarafından uydu kontrollü insansız hava aracı Anka-S'ye entegre edilen Cats'in kabulleri 25 Eylül'de başarıyla tamamlandı ve sistem envanterdeki yerini aldı.
 
500 SAAT UÇUŞ TESTİ YAPILDI
 
Geliştirme çalışmaları kapsamında 500 saat uçuş testi yapılan ve zorlu çevre şartlarına uygun kalifikasyon testleri başarıyla gerçekleştirilen Cats, kabulle birlikte operasyon sahasında kullanılmaya başlandı.
 
Lazer işaretleme özelliğiyle diğer hava araçları ve yüklü olduğu İHA sisteminin taşıdığı silah sistemlerine hedefleme kabiliyeti de sağlayan Cats, rakiplerine eşdeğer full HD görüntü verme kabiliyetine sahip bulunuyor.
 
Cats, Türk savunma sanayisi tarafından üretilen hava platformlarının ihracatı açısından da önem taşıyor. Anka-S, bu yerli faydalı yük kabiliyetiyle ihracat sahasında gücünü daha artırarak önemli milli teknoloji adımlarından birini daha başarıyla sağlamış oldu.
İlhan Halı Yıkama Akyazı
Gözetleme ve hedefleme sistemi yerli ve milli oldu
Ekip İnşaat & Hafriyat
Gözetleme ve hedefleme sistemi yerli ve milli oldu
Gözetleme ve hedefleme sistemi yerli ve milli oldu

YORUM YAZ

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.Üye değilseniz üye olmak için tıklayınız.Giriş yapmak için tıklayınız
Bayandan Kız öğrencilere matematik dersi
1 / 15
METEX HALI YIKAMA
Kebapçı Müdür

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama