Beşkardeşler Market 14.06.2019
Çetinler Kereste İnşaat Akyazı
Pak Temizlik Marketleri Kozmetik

Gözetleme ve hedefleme sistemi yerli ve milli oldu

01-10-2018 11:52:09 - TÜRKİYE
569 OKUNMA | 1081 HİT
Gözetleme ve hedefleme sistemi yerli ve milli oldu

Akyazu Nuh Halı Yıkama
İHA'larda kullanmak için keşif, gözetleme ve hedefleme sistemi yıllardır Türkiye'ye satılmadı. Türk savunma sanayisi ve ASELSAN, aynı projeyi millileştirmeyi başardı.
 
Teröristleri silahlandıran devletler, Türkiye'ye önemli mühimmatları parasıyla dahi vermedi. Çalışmalarını sıklaştıran, projelerini geliştiren Savunma Sanayii, keşif, gözetleme ve hedefleme sistemini yerli ve milli olarak geliştirdi.
 
CATS GÜVENLİK GÜÇLERİNE SUNULDU
 
Elektro-Optik Keşif, Gözetleme ve Hedef Tespit Sistemi (Cats) HD gece/gündüz kamerası, Savunma Sanayii Başkanlığı koordinasyonunda yürütülen Anka-S Projesi kapsamında yerli teknoloji imkanları en üst düzeyde kullanılarak ASELSAN tarafından geliştirildi.
 
Türk Havacılık ve Uzay Sanayii tarafından uydu kontrollü insansız hava aracı Anka-S'ye entegre edilen Cats'in kabulleri 25 Eylül'de başarıyla tamamlandı ve sistem envanterdeki yerini aldı.
 
500 SAAT UÇUŞ TESTİ YAPILDI
 
Geliştirme çalışmaları kapsamında 500 saat uçuş testi yapılan ve zorlu çevre şartlarına uygun kalifikasyon testleri başarıyla gerçekleştirilen Cats, kabulle birlikte operasyon sahasında kullanılmaya başlandı.
 
Lazer işaretleme özelliğiyle diğer hava araçları ve yüklü olduğu İHA sisteminin taşıdığı silah sistemlerine hedefleme kabiliyeti de sağlayan Cats, rakiplerine eşdeğer full HD görüntü verme kabiliyetine sahip bulunuyor.
 
Cats, Türk savunma sanayisi tarafından üretilen hava platformlarının ihracatı açısından da önem taşıyor. Anka-S, bu yerli faydalı yük kabiliyetiyle ihracat sahasında gücünü daha artırarak önemli milli teknoloji adımlarından birini daha başarıyla sağlamış oldu.
Güven Yapı
Gözetleme ve hedefleme sistemi yerli ve milli oldu
Nayo Perde
Gözetleme ve hedefleme sistemi yerli ve milli oldu
Gözetleme ve hedefleme sistemi yerli ve milli oldu

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Bariyerler faciayı önledi
1 / 15
Murat Optik
BENİM DÜNYAM ANAOKULU

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama