Abdullah Taha Yıldırım Murat Tepeçınar Sami Kafadar
Yön Yap
Akyazı Aktaş Sürücü Kursu

Gazze'den 61 hasta daha Türkiye'ye getiriliyor

20-11-2023 09:43:56 - TÜRKİYE
Gazze'den 61 hasta daha Türkiye'ye getiriliyor

YAKICI MOBİLYA
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 61 hasta ve 49 refakatçinin daha Gazze'den Mısır'a geçişinin sağlandığını belirterek hastaların Ankara'ya getirilmesinin planlandığını ifade etti.
 
Gazze Şeridi'ne saldırılarını haftalardır şiddetli bir şekilde devam ettiren İsrail güçleri ev, okul, hastane, cami, kilise bakmaksızın tüm bölgeye bomba yağdırıyor.
 
Açıklanan son resmi verilere göre 7 Ekim'den bu yana düzenlenen saldırılarda 5 bin 500'ü çocuk, 3 bin 500'ü kadın 13 binden fazla kişi yaşamını yitirdi.
 
Bölgeye yardım elini uzatan Türkiye, Filistinli mazlumlara desteklerini sürdürüyor.
 
61 hasta daha Türkiye'ye getiriliyor
 
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından Gazze'den Mısır'a getirilen hastalara ilişkin paylaşımda bulundu.
 
61 hasta ve 49 refakatçinin daha Gazze'den Mısır'a geçişinin sağlandığını bildiren Koca, şunları kaydetti:
 
Geceyi El-Ariş'te, hastanede geçirecek olan hastaların sabah uçakla Ankara'ya getirilmesi planlanıyor. Gazzeli her hastanın tedavisi kardeşlerimize ve yaralanmış insanlık vicdanına karşı görevimizdir.
 
 
27 hastanın tedavisi sürüyor
 
Daha önce Türkiye'ye getirilen Gazzeli 27 hastanın tedavileri de devam ediyor.
 
Gazzeli hastaların tetkik ve tedavi süreçlerinin Ankara Bilkent Şehir Hastanesi'nde devam ettiğini belirten ve süreçlerin alanlarında uzman doktorlar tarafından yürütüldüğünü ifade eden Fahrettin Koca, "Hastaların 26'sına kanser teşhisi kondu. Aralarında 12 kadın ve 18 yaşından küçük 2 kişi var. 18 yaşından küçük hastalardan birinde yumuşak doku kanseri, diğerinde ise genetik bir kan hastalığı tespit edildi. Erişkin hastalarımızın 8'inde meme kanseri, 4'ünde ileri evre akciğer kanseri, 3'ünde yumuşak doku kanseri, 2'sinde kalın bağırsak kanseri, 1'inde safra yolları kanseri, 1'inde mesane kanseri, 1'inde böbrek kanseri, 1'inde mide kanseri, 1'inde lenf kanseri, 1'inde lösemi, 1'inde cilt kanseri ve 1 beyin kanseri tanısı mevcuttur." paylaşımında bulunmuş, iki hastanın diğer bazı hastalıkları nedeniyle yoğun bakım ünitesinde yakın takip altında tutulduğunu bildirmişti.
Afrika Eli

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Peki kendi sahamızda neden kazanamıyoruz...
1 / 15
Murat Optik

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama

Marmara Göz