Çetinler Kereste İnşaat Akyazı
Akyazı Emlak

Düğünler için valiliklere önlem listesi gönderildi

02-07-2019 10:41:52 - TÜRKİYE
1934 OKUNMA | 2670 HİT
Düğünler için valiliklere önlem listesi gönderildi

Artan düğün, nişan ve kutlama gibi etkinliklerde havaya ateş açılmasını engelleyecek genelge, 81 ile yollandı.

AKYAZI PANJUR
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu imzasıyla, 81 il valiliğine, ülke genelinde bayram, düğün, uğurlama, spor müsabakası gibi kutlama faaliyetlerinde valiliklerce alınması istenen önlemler listesi gönderildi.
 
HAVAYA ATEŞ AÇANLAR ÖNLENECEK
Genelgeye göre, düğün ve nişan gibi kutlamalara izin verilirken, silah kullanılmaması, havaya ateş açılmaması hususlarına ilişkin organizasyon sahiplerinden taahhütname alınacak.
 
"MUTLULUĞA KURŞUN SIKMA, GELECEĞİ KARARTMA"
Organizasyon sahipleri tarafından açık alanlarda yapılacak kutlamalarda farkındalık oluşturmak amacıyla hazırlanan "Mutluluğa kurşun sıkma, geleceği karartma" yazılı afişler, davetlilerin görebileceği şeklide alanlara asılacak.
 
Katıldığı organizasyonlarda silahıyla havaya ateş açtığı tespit edilen kamu personeli hakkında disiplin işlemi başlatılacak. Soruşturma esnasında bu kamu görevlileri hakkında idari para cezası uygulanıp uygulanmadığına özellikle dikkat edilecek. Muhtarlar bölgelerinde havaya ateş açıldığını öğrendikleri anda kolluk birimlerine ihbarda bulunma yükümlülüklerini yerine getirecek.
 
BAKANLIKTAN VALİLERE KONTROLÜ ARTIRIN UYARISI
Valiliklerce, bu önlemleri içeren "genel emirler" yayımlanarak, yürürlüğe konuldu. Valiliklere geçen yıl gönderilen genelgeye ek olarak, bu yıl yaz aylarında düğün ve organizasyonların artacağı göz önünde bulundurulup, genel emirlere uygun olarak söz konusu etkinliklerde önleyici tedbirlerin gözden geçirilmesi, kontrollerin artırılması, mahalli şartlara göre ilave tedbirlerin alınması istendi.
 
YAŞANAN ÜZÜCÜ OLAY SAYISI YÜZDE 18,5 AZALDI
Bakanlığın valiliklerden almasını istediği önlemler, yaşanan üzücü olay sayılarına da yansıdı. Geçen yıl eylül ile bu yıl haziran aylarında meydana gelen olay sayısında, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 18,5'lik düşüş sağlandı.
Elli4Park
Düğünler için valiliklere önlem listesi gönderildi
Güven Yapı

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
turkiye 8 ay önce2019-07-02 14:13:54

atılmasın yasaklansın valimizi kaymakamımza sesleniyorum yasaklansın silah atılması kaza kursunu demesın yazık gunah olmasın insalarımza

1
-0
Feci Kazada Hayatını Kaybeden Ali Kaptan Toprağa Verildi
1 / 15
İSTANBUL SPOT 2
Kök İş

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama