Beşkardeşler online alışveriş
Çarşı Pazar
Whatsapp iletişim
Hacıoğulları Pide Kebap Lahmacun 2

Bilim Kurulundan umut veren uyarı

01-04-2020 15:23:58 - TÜRKİYE
3256 OKUNMA | 5734 HİT
Bilim Kurulundan umut veren uyarı

Bilim Kurulu üyesi Ateş Kara, "Tabloyu 4-5 gün daha korursak inişe geçeriz. Bunun için de özellikle pazara kadar evde kalmalıyız" dedi.

Özgür Adımlar
Dünyayı kasıp kavuran ölümcül virüs koronanın Türkiye'ye sıçramasıyla birlikte ölü sayısı 214'e çıkarken, vaka sayısı da 13 bin 531'e ulaştı.
 
Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, yaptığı açıklamada, vaka sayılarıyla ilgili Türkiye'ye umut verdi.
 
Kara, son bir hafta içindeki vaka sayılarında fazla artış olmamasının sevindirici olduğunu, bu rakamları üç-dört gün daha izlemek gerektiğini belirtti.
 
Bakanlığın tamamen şeffaf olarak yayınladığı verilerin böyle seyretmesi durumunda hastalığın Türkiye'de çok fazla pik yapmadan inişe geçebileceğini kaydeden Kara, "Eğer eğilim böyle devam ederse, alınan tedbirlerin işe yaradığını göreceğiz." dedi.
 
HASTA SAYISI ÇOK ÖNEMLİ
Koronavirüsle ilgili yapılan araştırmalar arttıkça yeni bilgiler gelmeye devam ettiğini belirten Kara, şunları söyledi:
"Koronavirüsle ilgili yapılan son araştırmalarda, test sayısı her geçen gün artmasına rağmen son bir haftada pozitif hasta vaka sayımıza dikkat çekmek istiyorum. Bizim için baz alınacak rakam ilk başta bu. Tabii vefat eden vatandaşların istatistiklerinin de aşağıya düşmesi birinci isteğimiz.
 
ÖNÜMÜZDEKİ 4-5 GÜN ÇOK ÖNEMLİ
Ancak önümüzdeki son 4-5 gün bizim için çok önemli. Yapılan testler sonrası pozitif hasta vakalarımızın sayısını 23-30 Mart tarihleri arasındaki bantta tutabilmeyi başarırsak, işte bizim için umut veren haber bu olur."
 
EVDE KAL ÇAĞRISI İŞE YARIYOR
Şu an alınan tedbirlerle iyi bir trend yakalandığını kaydeden Kara, "Ancak ısrarla söylüyorum. Pozitif vaka sayımızı bu bantta tutmayı başarabilirsek, Türkiye virüsle mücadelede önemli bir mesafe almış olacak. Bu da Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla büyük ölçüde insanların evde kaldığının göstergesi olacak. Bizim tek isteğimiz vatandaşlarımızın biraz daha dişini sıkarak bu hafta sonuna kadar evde kal çağrılarına uyması. Bu çağrı bizim umut ışığımız, kimse bunu unutmasın." ifadelerini kullandı.
Pizza Park

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Akyazılı 2 ay önce2020-04-01 20:51:22

Arkadaş iyi güzel söylüyorsunuz pazara kadar evde kal çağrısı yapıyorsunuz iş veren kepek indirmeden nasıl işçi evde kalsın eşi çocuklar yaşlılar evde gençler 1 numaralı taşıyıcı olarak iş yerinde otobüste bu virüsü eve taşıyor o zman söyleyin emir çıkartın pazara kadar sonra bilançoya bakın lütfen

1
-0
Müslüm Anlar 2 ay önce2020-04-01 17:16:09

İşiniz yoksa evinizde oturun. Çarşı pazar işi olan ve olmayan birçok insanla dolu. Pazar yeri kaynıyor. Allah korusun çok risk altındayız ve ciddiyetinde değiliz.

1
-0
zfrdrtli 2 ay önce2020-04-01 16:46:27

Uzmanlar bizim halkımızdan daha mı iyi biliyor canım lütfen , Bizim halkımız bize bir şey olmaz derlerse olmaz sözleşme imzalamışlar sanırım uzmanlar da kimmiş.

0
-0
İşte Akyazı Sağlık Kampüsü'nün görseli
1 / 15
İSTANBUL SPOT 2
Kök İş

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama