Yasin Emlak
Çetinler Kereste İnşaat Akyazı
Ellidört Park

BMX Dünya Kupası Sakarya'da yapılacak

30-05-2023 19:33:31 - SPOR
BMX Dünya Kupası Sakarya'da yapılacak

Özgür Adımlar
Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği Sakarya Bike Fest kapsamında dünyanın en prestijli supercross yarışı BMX Racing Dünya Kupası 3-4 Haziran tarihlerinde Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde nefes kesecek.
 
Sakarya Büyükşehir Belediyesi, ev sahipliği yaptığı dev organizasyonlara bir yenisini ekliyor. Bisiklet alanında hayata geçirdiği projeler, bisiklet kullanımının artırılması için sunduğu hizmetler, Dünya Bisiklet Şehri ve Avrupa Spor Şehri unvanları ile ev sahipliği yaptığı dünya yarışları, Sakarya’yı bu alanda bir dünya markası yaptı.
 
En heyecanlı yarış
 
Başkan Ekrem Yüce’nin süreci bizzat yönettiği Dünya Bisiklet Birliği’nin (UCI) MTB ve Tour Of yarışları da şehrin uluslararası konumunu farklı bir noktaya taşıdı. Şimdi ise dünyanın en heyecan veren yarış kategorisi ‘supercross’ alanında yapılacak dünya kupası start alacak.
 
Dünya takip edecek
 
BMX Racing World Kup (Dünya Kupası) ismiyle gerçekleştirilecek olan yarışta dünya yıldızı sporcular Ayçiçeği Bisiklet Vadisi tesisi içindeki mavi piste çıkacak. Dünyanın birçok ülkesinden 25 ayrı takım ve 250 sporcu şampiyonluk için pedal çevirecek. 3 ve 4 Haziran tarihlerinde 2 ayrı etap halinde tamamlanacak olan yarışlar, dünyanın dört bir yanından takip edilecek.
 
Murat Kekilli ve Cengiz Kurtoğlu
 
Ayrıca yarışların gerçekleştirileceği Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde 3 Haziran saat 20.30’da ünlü şarkıcı Murat Kekilli, 4 Haziran saat 20.30’da ise Türkiye’nin tanıdığı arabesk sanatçısı Cengiz Kurtoğlu konser verecek. Başkan Ekrem Yüce, “Tüm Sakarya’yı, tüm Türkiye’yi ve hatta tüm dünyanı bu heyecanı birlikte yaşamaya ve konserlerde şarkılara hep birlik eşlik etmeye davet ediyorum. Bu festival çok başka!” diyerek tüm sporseverlere çağrı yaptı.
 
Yarış takvimi şu şekilde;
 
● 3-4 Haziran 2023
UCI BMX Supercross World Cup1,2- (Dünya Kupası)-Ayçiçeği Bisiklet Vadisi
 
Saat: 09:00 –17:00 (her iki gün de)
 
● 10-11 Haziran 2023
UEC BMX European Cup Rounds 9,10- (Avrupa Kupası)-Ayçiçeği Bisiklet Vadisi
 
09:00 – 17:00 (her iki gün de)
Güven Yapı
BMX Dünya Kupası Sakarya'da yapılacak
Marmara Göz
BMX Dünya Kupası Sakarya'da yapılacak
BMX Dünya Kupası Sakarya'da yapılacak
BMX Dünya Kupası Sakarya'da yapılacak

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Tuvaletini yapmak için durmuştu, cansız bedeni bulundu
1 / 15
Yakıcı Garden

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama

10 K Grup