Yasin Emlak
İstikbal
ETÇiM
Akyazı Aktaş Sürücü Kursu

Yüce’den mecliste 4 yeni proje müjdesi

10-04-2023 16:18:25 - SAKARYA
Yüce’den mecliste 4 yeni proje müjdesi

Hardal Burger Akyazı

Büyküşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı'nda Sakarya'da hayata geçirilecek Maden Deresi Ekoturizm, İl Ormanı Bungalov, Dekoratif Dikey Bahçe ve Göl Mahallesi Tesisi projelerinin detaylarını açıklayarak, "2023 yılı bizim için proje yılı olacak" vurgusu yaptı.

Büyükşehir Belediyesi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı belediye meclis salonunda gerçekleştirildi. Ekrem Yüce'nin başkanlık ettiği toplantıya meclis üyeleri, komisyon üyeleri, ilçe belediye başkanları ve Büyükşehir bürokratları katıldı. Toplantıda söz alan Yüce 4 yıllık hizmet sürecini değerlendirirken, "Gururla söylüyoruz ki altyapıda, üstyapıda, kültürde ve sanatta ve sosyal alanda; Büyükşehir her yerde. 2023 yılı da bizim için proje yılı olacak" ifadelerini kullandı.

Büyükşehir deprem bölgesinde

Asrın felaketi yaşandığı andan bu yana Kahramanmaraş, Gaziantep, Hatay ve 11 kentin tamamından hiç ayrılmadıklarını belirten Yüce, Altınşehir ve İskenderun'daki konteyner kentlerin teslimi için gayretle çalıştıklarını söyledi. Aşevi, sosyal hizmet merkezi, psikososyal destek noktaları ve uzman kadrosuyla yaraları sarmak için seferber olduklarını kaydeden Yüce, "İftar ve sahur sofralarımızda buluşuyor, onların derdiyle hemhal oluyoruz" dedi. Yüce, toplantıda ayrıca İl Ormanı Bungalov, Maden Deresi Ekoturizm, Dekoratif Dikey Bahçe ve Göl Mahallesi Tesisi projelerini açıkladı.

4 güzel haber paylaştı

Maden Deresi doğal harikasının kapılarını şelale ve dere içinden geçen yürüyüş yolu, çelik yollar, çeşmeler, dinlenme alanları, tüneller ve seyir alanlarıyla dünyaya açacaklarını ifade eden Yüce, ayrıca Tek Yokuşu'na şehre gelen misafilere karşılama mahiyetinde bir dikey bahçe projesi inşa edeceklerini söyledi. Ayrıca sil baştan yenilenen İl Ormanı'na doğal konseptli 10 bungalov yapmak için işleme başladıklarını müjdeleyen Yüce, Sapanca Göl Mahallesi'nde ise kamelya, oyun grupları, seyir tribünü, spor alanları ve tesisleri kapsayan bir projeyi başlattıkları bilgisini paylaştı.

Maden Deresi cenneti açılıyor

Maden Deresi projesinin detaylarına değinen Yüce, "Maden Deresi ve Şelalesi, biliyorsunuz ki turizm açısından potansiyeli çok yüksektir. Maden Deresi Ekoturizm Alanı ve Doğa Yürüyüş Parkuru projesini 24 Ocak’ta ihaleye çıkardık ve bir firmamızla imzalarımızı attık. Bin 812 metre yürüyüş yolu, 30 metresi mineral küptaş, kalan 1512 metresi ise çelik konstrüksiyon üzeri ahşap kaplama olarak imal edilecektir. 3 adet çeşme, 8 adet dinlenme alanı, 2 adet tünel, 4 adet tünel içi seyir alanı olacaktır. Bu sene içerisinde bitirmeyi planlıyoruz" dedi.

10 bungalov yapılıyor

İl Ormanı'nda 10 yeni bungalovun inşasına başladıklarını belirten Yüce, "Hem Sakarya’mızdan hem de çevre illerden pek çok ziyaretçiyi ağırladığımız, gözde alanımız İl Ormanında yeni projemiz var. Bin 30 dekarlık alandaki ormanımıza bungalovlar yapmak için 5 Ocak’ta imza attık. 10 Ocak tarihinde yer teslimi yapılan bungalovların bitişiğinde 42 metrekare kapalı alanı, 10 metrekare verandası olan 52 metrekareden oluşan 10 adet ahşap bungalov inşa ediyoruz. Bu yıl içinde inşallah hizmete açacağız" dedi.

Şehrin girişine dikey bahçe

Yüce, şehrin girişine yapacakları rengârenk dikey bahçe projesi hakkında ise, "Sakarya’mızın en önemli giriş kapılarından birisi olan ve her gün binlerce aracın geçtiği Adapazarı Dörtyol kavşağı üzerinde peyzaj alanlarını üçüncü bir boyuta taşımak ve şehrimize değer katmak için kolları sıvadık. 13 Ocak'ta ihaleye çıktık, yer teslimi yaptık. Canlı doku sulaması tamamen otomatik sistemler olacak, dekoratif aydınlatmayla gece görüntüsü zenginleştirilecek. Şehre giriş yapanları Dikey Bahçe ile karşılayıp 'Sakarya Bir Başka' diyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Sapanca'ya yeni tesis

Sapanca'daki tesisin detaylarına ilişkin konuşan Başkan Yüce, "Sapanca Göl Mahallesi'nde bir peyzaj düzenlemesi yapıyoruz. 3 bin 523 metrekare alanda 139 metrekare sosyal tesis, 420 metrekare basket sahası, 3 kamelya, 2 oyun grubu, 100 kişilik seyir tribünü, 2 bin 400 metre kauçuk spor yolu, 253 metrekare parke taşlı yürüme yolu, bin 853 metrekare ise yeşil alan inşa edilecek. En kısa sürede tamamlayacağız. Gerçekleştirdiğimiz projeler, hizmet anlayışımızın, gelecek ufkumuzun en güzel göstergesidir" diye konuştu.
 

Elli4Park
Yüce’den mecliste 4 yeni proje müjdesi
Güven Yapı
Yüce’den mecliste 4 yeni proje müjdesi
Yüce’den mecliste 4 yeni proje müjdesi
Yüce’den mecliste 4 yeni proje müjdesi
Yüce’den mecliste 4 yeni proje müjdesi
Yüce’den mecliste 4 yeni proje müjdesi
Yüce’den mecliste 4 yeni proje müjdesi

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Abdurrahim Tan 2 ay önce2023-04-11 10:26:47

Şöyle birkaç heykel projesi de olsaydı belki bir kısım da memnun edilebilirdi....

0
-3
Vatandaş 54 2 ay önce2023-04-11 05:13:24

Bungalov önemli tâbi doğalgazdan da önemli doğalgaz olmasa da olur.bizim evlerde bungalov zaten doğalgaz falan yok.

2
-0
Ferhatde 2 ay önce2023-04-10 22:43:47

Belediyenin görevi bungolov yapmak mi

2
-1
BirVatandaş 2 ay önce2023-04-10 22:15:53

Yok oraya yatay bahçe şuraya dikey bahçe bilmem nereye ters ev Akyazı en çok oy veren ilçe ama maalesef Akyazı ya hizmet yok. Bir Ak partili olarak çok rahatsız oluyorum bu durumdan

1
-0
Anlat anlat seversin 2 ay önce2023-04-10 22:05:08

Her sene aynı terane her sene bizim senemiz ama arpa boyu ilerleme yok. Dağa taşa asfalt döküp bunuda çok büyük bir hizmetmiş gibi göstermek ve taşınmazları satmaktan başka bir şey yaptığınız yok. Olan halkın paralarına oluyor. Yollar rezil durumda yapmak olsun diye yapılan bir otogar var hep saçma sapan yatırımlar mevcut insanların parasını çöpe atmaktan başka bir şey yapmıyorsunuz…

3
-0
Muhalif 2 ay önce2023-04-10 17:46:55

2023 domates yılı olacak. Soğanın fiyatı artarsa soğan da olabilir. Yıl sonunda soğan güzelini seçeriz.

3
-0
Misafir 54 2 ay önce2023-04-10 17:15:39

Ne mübarek ramazan desem olmuyor demesem olmuyor dayıı neyin bungolosu oruç başınıza mi vurdu ne bu biri domates peşinde biri motor biri kimi nereye yerleştirsem allahım sen bize sabır ver

2
-0
Kardeşlik kentine Sakarya’nın simge isimleri veriliyor
1 / 15
Akyazı Restoran

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama

Yasin Emlak