Yağız Biryan İnşaat
ETÇiM
Akyazı Aktaş Sürücü Kursu

Sokak Hayvanları Hastanesi hizmete başladı

27-09-2022 15:44:37 - SAKARYA
Sokak Hayvanları Hastanesi hizmete başladı

Hardal Burger Akyazı
Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği bölgenin en kapsamlı ve donanımlı Sokak Hayvanları Hastanesi Geçici Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı toplu açılış töreniyle resmen hizmete başladı. Başkan Yüce,  Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür ederek, “Sahipsiz değiller, Büyükşehir var” dedi.
 
Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından resmi açılışı gerçekleştirilen Sokak Hayvanları Hastanesi Geçici Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, can dostlarının en güvenli merkezi oldu. 18 bin metrekarelik alan üzerinde sokaktaki canlıların tedavi süreçlerini en iyi şartlarda geçirebileceği ortamlar birer birer hazırlandı. Cerrahi müdahale, tanı ve genel muayene konusunda en kapsamlı ekipmanlar bu çatı altında toplandı.
 
Tam donanımlı merkez
 
Can dostlarının yaşam kalitesini artıracak 180 adet kapalı bölüm, 1’ü büyük ölçüde olan 4 adet yoğun bakım ünitesi, muayene, müdahale ve tedavi merkezleri kullanıma hazır hale getirildi. Merkez içerisinde 1 adet otomatik anestezi, 1 adet ultrason, 1 adet röntgen, 1 adet biyokimya, 1 adet hemogram, 2 adet idrar analiz, 3 adet koter, 1 adet EKG cihazı kullanıma hazırlandı. Ayrıca 3 adet oksijen konsantratörü, 1 adet otoklav, 2 adet starizatör, 1 adet mikroskop, 1 adet wod lambası, 9 adet krom kedi alanı, 2 adet büyük boy krom köpek alanı temin edildi.  Bu özellikleriyle sokakta yaşayan canlılar için bölgenin en kapsamlı merkezi olarak değerlendirilen proje faaliyete resmen başladı.
 
12 farklı yapıdan oluşuyor
 
Bu dev merkez kafeterya, sahiplendirme alanı, karantina bölümü, operasyon sonrası bakım binası, kedi evi, konferans salonu, fizik tedavi ve yıkama bölümleri, temizlik ve dezenfeksiyon alanı, 2 adet muayene, 2 adet ameliyathane binası ve idari bölümlerin yer aldığı 12 farklı yapıdan oluşuyor. Proje Sakarya’da ve bölgede tedaviye, yardıma ihtiyaç duyacak sokaktaki tüm can dostlarının en güvenli sığınağı olacak.
 
“Hayırlı olsun”
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını yaptığı projenin Sakarya’ya hayırlı olmasını dileyen Başkan Ekrem Yüce, “Sakarya’da sokak hayvanlarının daha iyi şartlarda tedavi görmesi, rehabilite edilmesi ve bir yuvaya sahip olması için başlattığımız projemiz resmen açıldı.  Bölge için büyük öneme sahip olan hayvan tedavi merkezimiz, 12 farklı yapıdan oluşuyor ve tam donanıma sahip. Sakarya’da sokaktaki dostlarımızın sahipsiz olmadığını, her birinin yanında Büyükşehir’in olduğunu attığımız her adımda göstermeye devam edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımıza destekleri için teşekkür ediyorum. Şehrimize hayırlı olsun” denildi.
Kobya İnşaat
Sokak Hayvanları Hastanesi hizmete başladı
Elli4Park
Sokak Hayvanları Hastanesi hizmete başladı
Sokak Hayvanları Hastanesi hizmete başladı
Sokak Hayvanları Hastanesi hizmete başladı
Sokak Hayvanları Hastanesi hizmete başladı
Sokak Hayvanları Hastanesi hizmete başladı
Sokak Hayvanları Hastanesi hizmete başladı
Sokak Hayvanları Hastanesi hizmete başladı

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
SAHACALISANI 2 ay önce2022-09-28 02:50:28

Biz sahada çalışanlar olarak, etrafı kapalı bahçenizde köpek bakıyorsanız ve açık dolaşıyorsa kapıya "Dikkat Köpek Var" uyarısı koyunuz. Ayrıca etrafı kapalı olmayan bahçelerde köpek bakıyorsanız onu mutlaka bağlayınız aksi halde oluşan her türlü olumsuzluklardan köpeğin sahibi sorumludur, TCK MADDE 177 detaylıca açıklıyor. Bu yüzden bahçenizde köpek bakıyorsanız bahçe kapısına dikkat köpek var uyarısı ve size ulaşılması için bir irtibat telefonu da bırakınız ki geldiğimizde size ulaşabilelim.

0
-0
Aysel öztunç 2 ay önce2022-09-28 02:00:34

Çok gerekli olan bir hizmet olmuş emeğinize sağlık tam adres nasıl öğrenebiliriz acaba

0
-0
AKYAZILI 2 ay önce2022-09-27 22:17:34

sokaklar da başıboş köpek kalmasın.

1
-0
Münevver Karabulut 2 ay önce2022-09-27 21:02:52

Çok güzel olmuş tüm illerde olması gerekir hayırlı olsun inşallah

0
-0
Hayvansever 2 ay önce2022-09-27 19:54:39

İnşallah o hayvanlar kafeslerinde kalmaz onları sahiplenin çünkü hayata karşı bakış açınız değişecek. Evinize huzur ve mutluluk gelicek

0
-0
Fabrikada işçilerin kaçış görüntüsünü izleyip gülen amirleri tepki çekti
1 / 15
İstanbul Outlet Oturma Grupları
Akyazı Emlak

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama

Tadı Başka Çiğ Köfte