Pirinç Halı Banner 02072020
Çetinler Kereste İnşaat Akyazı
Akyazı Aktaş Sürücü Kursu

Sakaryadan Elazığa Yardım Tırı Yola Çıktı

25-01-2020 09:26:43 - SAKARYA
1819 OKUNMA | 3061 HİT
Sakaryadan Elazığa Yardım Tırı Yola Çıktı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Elazığ'a mobil kriz merkezi TIR'ı gönderdi.

Hardal Burger Akyazı
Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Elazığ'a mobil kriz merkezi TIR'ını gönderdi. İtfaiye Daire Başkanlığı'ndan yola çıkan TIR, bölgede telefon şebekesinin çökmesi durumunda iletişimi sağlayacak. İçerisinde mutfak, banyo 12 adet yatak bulunan TIR uydu telefonları vasıtasıyla haberleşmeyi ve bölgede yapılacak arama- kurtarma faaliyetlerine katkı verecek. TIR bölgede görev alan kurtarma ekiplerinin koordinasyonunda önemli rol üstlenecek.
 
BAŞKAN YÜCE: BİZLER SAKARYA OLARAK BU DEPREMİ YAŞAYANLARDAN BİRİYİZ
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, mobil kriz merkezi TIR'ını deprem bölgesine gönderirken yaptığı açıklamada, "Bizler Sakarya olarak bu depremi yaşayanlardan biriyiz. O dönemlerde ben de belediye başkanıydım ve şehrimizde bu depremi yaşamıştık. Ülkemizde ve dünyanın çeşitli yerlerinden yardımlar bizlere ulaştırılmıştı. ve onlarla yaralarımızı sarmaya çalışmıştık. Bizde bu acıyı yakinen yaşayan vatandaşlar, Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak hemen acilen ilk yardım tertibatı içerisinde olan ve acil tedbirlerimizi idare edecek AKOM TIR'ımızı hemen Elazığ ve Malatya şehrimize gönderiyoruz. İhtiyaç duyuldukça anında göndermek üzere arkadaşlarımız hazır kıta beklemekteler" dedi.
Güven Yapı
Sakaryadan Elazığa Yardım Tırı Yola Çıktı
Güven Yapı
Sakaryadan Elazığa Yardım Tırı Yola Çıktı

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Elif 9 ay önce2020-01-25 13:57:10

Bende 1999 da orda yasadim omercikler mahallesi nde oturuyordum cok buyuk aci Allah yardim etsin yardimlarin yapilmasi sevindirici kis cok zor

0
-0
Sabancı Akaryakıtta her gün indirim
1 / 15
Servet Usta Akyazı
BENİM DÜNYAM ANAOKULU

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama