Beşkardeşler Market Büyük İndirim
Çetinler Kereste İnşaat Akyazı
Kuzuluk Emlak

Sakarya tek yürek oldu

16-07-2019 14:17:32 - SAKARYA
346 OKUNMA | 454 HİT
Sakarya tek yürek oldu

15 Temmuz hain darbe girişiminin 3.yıl dönümünde binlerce vatandaş Demokrasi Meydanı’nda bir araya geldi.

Kardeş Payı Aperatif
FETÖ'nün sinsice devletin tüm kılcal damarlarına sızarak devletin silahlarını millete doğrulttuğu, demokratik yönetimi rafa kaldırmayı hedeflediği darbe girişiminin üzerinden 3 yıl geçti.
 
Hain girişimin yıldönümünde binlerce kişi Sakarya'da Demokrasi Meydanı’nda buluştu. Programa Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, İlçe Belediye Başkanları, siyasi parti temsilcileri, STK’lar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekre Yüce, programda yaptığı konuşmada, 15 Temmuz'un millet destanının yazıldığı gece olduğunu vurgulayarak, "Biz bu milletin ferdi olmaktan gurur duyuyoruz. Bu millet cesurdur, bu millet kahramandır. Annesiyle eşiyle çocuklarıyla helalleşip tanklara göğüs gerenleri unutmayacağız. FETÖ’yü destekleyenleri, o hainleri de unutmayacağız. Türkiye o gece mazlum coğrafyanın umut kalesiydi. Dillerinde dualarla o geceyi birlikte yaşadılar. Hamd olsun milletimiz hainlere ve darbecilere fırsat vermedi. Bundan sonra da vermeyecektir. Her 15 Temmuz’un yıldönümü bizlere şehitlerimizi hatırlatır. Bizi hüzünlendirir. Ama bu hüzün bizi frenlemez. Vatan ve bayrak aşkımızı frenlemez.15 temmuzu unutturmamak tarihimize karşı da büyük bir sorumluluktur. Bizler birliğimizi güçlendireceğiz. Kardeşlik bağımızı sıklaştıracağız" dedi.
 
AK Parti Sakarya İl Başanı Yunus Tever de bugün büyük bir hüznü ve büyük bir gururu bir arada yaşadığını kaydederek "Bir yandan daha ömrünün baharında gençlerimizi toprağa vermenin hüznünü yaşarken, bir yandan FETÖ’nün hain planlarını yıkmanın gururunu yaşıyoruz. Hiçbir zafer altın tepside sunulmaz. O gece bu milletin evlatlarına tankı, topu, tüfeğiyle bu milleti vuracak kadar aşağılık olan FETÖ’ye karşı direnişimizde,iman cesaretiyle bu kahpe girişimi hep birlikte bertaraf ettik. Bir daha böyle bir girişime tenezzül edeklere neler yapabileceğimizi gösterdik. Darbeye darbe yapan bu milletin evladı olmaktan gurur duyuyorum. Aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum" şeklinde konuştu.
 
15 Temmuz Derneği Başkanı Ali İnci de 3 sene önceki valilik işgalini hatırlatarak . "O gece Allahın yardımıyla bir buçuk saatte geri püskürttük. Hanım kardeşlerimi kutluyorum. O gece bizlere ‘başkanım siz geride durun biz bayanız bize ateş etmezler’ ddiler. Ama bunlar öyle bir eşkıya ki; ne kadın tanıdı, ne çocuk tanıdı… Büyük bir mücadeleydi o gece. Herkesi tebrik ediyorum. Bu millete yan bakana bu millet asla düze bakmaz. Ezer geçer"diye konuştu.
Emren Bilisim Akyazi
Sakarya tek yürek oldu
Elli4Park
Sakarya tek yürek oldu
Sakarya tek yürek oldu

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Kiralık Dükkan ve Daire
1 / 15
İSTANBUL SPOT 2
Kök İş

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama