Efecan Tanzim Satış Akyazı
Aydın Metal
Foto Ferit Stüdyo

Kurban atıklarını Sapanca Gölü'ne attılar

04-08-2020 20:22:41 - SAKARYA
543 OKUNMA | 961 HİT
Kurban atıklarını Sapanca Gölü'ne attılar

Kurban Bayramı’nda vatandaşlar tarafından Sapanca Gölü’ne atılan hayvansal atıklar SASKİ ekipleri tarafından temizlendi.

YAKICI MOBİLYA
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), şehrin en önemli içme suyu kaynağı olan Sapanca Gölü’ne atılan hayvansal atıkları temizledi.
 
Vatandaşlar tarafından kaldırım taşı bağlanıp göle atılan hayvansal atıklar Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından tespit edildikten sonra temizlendi. Gölün dibine batması için bağlanan kaldırım taşı çözüldükten sonra hayvansal atıklar kıyıda bekleyen temizlik ekiplerine teslim edildi. SASKİ tarafından yapılan açıklamada,  “Şehrimizin en önemli içmesuyu kaynağı olan gölümüzü temiz tutmak vatandaş olarak hepimizin en önemli görevlerinden biri. Bugün Sakarya’nın simgelerinden biri olan Sapanca Gölümüzde böylesine çirkin bir görüntüyle karşılaşmak bizlere derin bir üzüntü yaşatmıştır. Ekiplerimizin hızlı müdahalesiyle hayvansal atıklar gölden alınarak temizlik ekiplerine teslim edildi. Vatandaşlarımızdan çevremizi temiz tutma konusunda hassasiyet göstermelerini rica ediyoruz” ifadelerinde bulunuldu.
Güven Yapı

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Vatandaş Kemal 2 ay önce2020-08-05 00:01:41

büyükbaş hayvanlar insanlardan intikam almak için bunu yapmıslardır. Çünkü insan olan bunu yapmaz.

0
-0
Sabancı Akaryakıtta her gün indirim
1 / 15
Murat Optik
BENİM DÜNYAM ANAOKULU

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama