Yasin Emlak
İstikbal
Çetinler Kereste İnşaat Akyazı
Batakköylü Düğün Salonu

Kış aylarının vazgeçilmezi ıspanağın hasadı sürüyor

22-03-2023 11:57:13 - SAKARYA
Kış aylarının vazgeçilmezi ıspanağın hasadı sürüyor

Barındırdığı vitaminler ve iyot mineralleri yönünden zengin olan ıspanağın Sakarya’da hasadı devam ediyor.

Lonca Doğalgaz

Bu yıl ki verimi yüksek olan ıspanak sofraları süslüyor. Tarladan 5-6 liraya çıkan ıspanak marketlerde 10 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.
İçerisinde bulunan vitaminlerin yanı sıra magnezyum, fosfor ve iyot minerallerini de içeren ıspanağın Sakarya’da hasadına devam ediliyor. Rekoltesinin beklenen düzeyde olduğu sebze, tarladan 5-6 liraya çıkan ıspanak marketlerde ise 10 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Temmuz- Ağustos ayları arasında dikimi yapılan ıspanak, yaklaşık 4 ay süren emek sonrasında toplanıyor.

“Ispanak kış aylarının vazgeçilmezi”

Ispanağın kış aylarında vitamin deposu olduğunu aktaran Fikri Ocak, “Ispanak hasadı Eylül ayının sonlarına doğru başlıyor ve devam ediyor. Ispanak kış aylarının vazgeçilmezi, vitamin olarak demir yüksek miktarda bulunuyor. Ispanağın tarlada kilosunun en azından 15 lira olması gerekiyor. Şuan tarlada 5-6 lira arasında değişiyor. Markette ise bu fiyat en az 10 liradan başlıyor” dedi.

“Türkiye’nin her yerine ıspanak gidiyor”

Erenler ilçesi Büyükesence Mahallesi Muhtarı Saadettin Duman ise, “Sakarya bölgesinde en fazla bu mahallemizde ıspanak yetiştiriliyor. Ve buradan Türkiye’nin her yerine sebze, ıspanak gidiyor. Ispanağın vitamini bilmeyen yok. Faydalı bir sebze, vatandaşlarımızın sürekli tüketmelerini tavsiye ediyoruz. Özellikle kış aylarında” diye konuştu.

Afrika Eli
Kış aylarının vazgeçilmezi ıspanağın hasadı sürüyor
Akgün Restoran Çorba
Kış aylarının vazgeçilmezi ıspanağın hasadı sürüyor
Kış aylarının vazgeçilmezi ıspanağın hasadı sürüyor
Kış aylarının vazgeçilmezi ıspanağın hasadı sürüyor

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Misafir 2 ay önce2023-03-23 05:56:03

Akyazı haber ailesi olarak artık gerçekten eski günlerinize dönün. Mazotun 20 lira olduğu bir kilo poşetin 50 60 lira olduğu bir aylık yer isgaliyelerinin 1000 lira olduğunu unutmayalım. Hal konunuyla bu malın hale girmesi gerektiğini bunu da halden bir pazarının marketcinin alıp tezgahına getirdiğini ve buna 2 kere fatura kesildiğini de ekleyelim. Bir de artık mazottan arabalardan ve telefonlardan alınan 2 buçuk kati vergi haberleri mi yapsanız. Bunları da araştırıp bizleri aydınlatır mısınız?

3
-0
Doruk 2 ay önce2023-03-22 13:50:19

Tarlada 5 pazarda 10 lira olması normal çünkü nakliye var aracılar var

2
-0
Kardeşlik kentine Sakarya’nın simge isimleri veriliyor
1 / 15
Murat Optik

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama

Yasin Emlak