AVN CENTER
Çetinler Kereste İnşaat Akyazı
Kuzuluk Emlak

Karasu'da ekmek 4 lira oldu

22-06-2022 15:39:19 - SAKARYA
Karasu'da ekmek 4 lira oldu

Artan maliyetlerle birlikte pek çok şehirde ekmeğe zam yapıldı.

Özgür Adımlar

Türkiye Fırıncılar Federasyonu ve Sakarya Fırıncılar Odası Başkanı Balcı'nın "gündemimizde 4 liranın üzerinde bir fiyat söz konusu değil" açıklaması sonrası Sakarya'da ilk zam haberi geldi. Karasu'da 200 gram ekmek 4 TL oldu.

Un fiyatları, enerji maliyetleri ve işçilik giderlerinin artmasıyla birlikte fırıncılar pek çok şehirde ekmeğe zam yapıyor.

Türkiye Fırıncılar Federasyonu ve Sakarya Fırıncılar Odası Başkanı Halil İbrahim Balcı; "

Bugün için gündemimizde 4 liranın üzerinde bir fiyat söz konusu değil. Bu konuda büyük fedakârlık yapmaktayız. Eğer unda destekleme devam etmemiş olmasaydı bugün 5 TL'nin üzerinde fiyat gündeme gelmiş olabilirdi. Fırıncı esnafı gerekli fedakârlığı yapmaya devam edecektir. Bu ekonomik sıkıntının sürekli devam etmeyeceğini biliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Haziran ayında un fiyatlarında destekleme olmamış olmasaydı, ekmeği 5 liradan değil daha yüksek fiyatlar telaffuz edebilirdik" diyerek ekmekte fiyatın 4 lira olacağı mesajını vermişti.

Sakarya'da ilk zam kararı Karasu'dan geldi. İlçede 200 gram ekmek 4 tl oldu. 

Nuray Gökçe photography

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Akyaxili 1 hafta önce2022-06-23 20:50:02

akyazili ye cevap ; siz fırıncısınız galiba. unu 260 / 280 tl ye alıyorsunuz niye 600 tl yazıyorsunuz yazıklar olsun kan emici vampirler..

0
-0
Akyaxili 1 hafta önce2022-06-23 20:45:44

indirimli aldığınız ünü normal fiyattan gösterip haksız kazanç elde ediyorsunuz.. bu indirimli verilen bunların normal fiyattan verilmesini istiyoruz.mademki bu halka yansı miyor niye indirimle ucuz un alıyorsunuz. ilçemizde halk ekmek satılmasını istiyoruz. oy kaygınız olmasın.hani Halka hizmet Hakk"a hizmetti.!

0
-0
Akyazili 1 hafta önce2022-06-22 18:54:57

Şimdi dersiniz firinci zam yaptı ama duusnmez kimse herşeye zam geldi normaldir.Ununcuvali olmuş 600.çalışan maliyeti odun elektrik mayası poşeti araç yakıtları vs.saymakla bitmez Allah sonumuzu hayırlı eylesin çok zor zamandan geçiyoruz.Allah herkezin yardımcısı olsun sebep olanları bildi gi gibi yapsin

0
-0
Efecan Tanzim Satış'a Yaz Geldi
1 / 15
Lonca Doğalgaz
Akyazı Emlak

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama

Yasin Emlak