Beşkardeşler online alışveriş
Aydın Metal
Whatsapp iletişim
Kuzuluk Emlak

İki yurt hastane olarak kullanılacak

08-04-2020 18:44:53 - SAKARYA
804 OKUNMA | 1151 HİT
İki yurt hastane olarak kullanılacak

Testi pozitif çıkan ancak genel sağlık durumu iyi olanlar KYK yurtlarında gözetim altında tutulacak.

AKYAZI PANJUR
Koronavirüs ile mücadelede Sakarya’da yeni tedbirler alındı. Pamukova ilçe Hastanesi’nin idari kadrosu Arifiye’de bulunan Muhammed Fatih Safitürk Öğrenci Yurdu’nda görevlendirilecek. Sapanca KYK yurdu ve Arifiye’de ki yurt hastaların izole edilmesinde kullanılırken Akyazı’da ki KYK yurdu ile Serdivan’da ki Arif Nihat Asya yurtları da sağlık çalışanlarının kullanımına açılacak. Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir alınan kararlarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.
 
112 MERKEZİ GÜÇLENDİRİLİYOR
 
Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir koronavirüs ile mücadelenin etkin bir şekilde devam ettiğini belirterek “İl Pandemi Kurulu toplantılar yapıyor. Eldeki veriler eşliğinde alınması gereken tedbirleri etraflıca görüşüyoruz. Bu doğrultuda Pamukova İlçe Hastanesinin idari kadrosunu Arifiye’de ki KYK yurdumuzda görevlendirmeyi planladık. Pamukova’da ki aile hekimleri görev yapacak. 112 ekibini güçlendirip hastaların Geyve ve şehir merkezine sevklerini sağlayacağız. Hastane kapatılıyor ifadesi doğru değil” dedi
 
SAĞLIK NEREYİ İSTERSE
 
İl Sağlık Müdürlüğümüz hangi KYK yurdunu isterse kendilerine tahsis ettiklerini ifade eden Vali Nayir “Şu anda iki yurdumuzun sağlık çalışanlarının hizmetine iki yurdumuzu da hastaların gözetim altında tutulacağı yer olarak İl Sağlık Müdürlüğüne tahsis edildi. Sağlık nereyi isterse orası kendilerine veriliyor. Yarın daha fazla yurt ya da alan isterlerse kendilerine tahsisini gerçekleştireceğiz”
 
HASTALAR YÖNLENDİRİLİYOR
 
“Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi aciline ağırlıklı olarak Covid-19 şüphesiyle gelen hastalar müracaat ediyor. Diğer hastalarımız, Yenikent Devlet Hastanesi, Korucuk veya özel hastanelere yönlendiriliyor. Hangi hastanelere hangi vakaların yönlendirileceği belli. 112 ekiplerimiz bu doğrultuda çalışmalarını sürdürüyor”
 
EVDE KALIN SAĞLIKLI KALIN
 
Vali Nayir, “Her platformda her şartta vatandaşlarımıza evde kalmaları çağrısı yapıyoruz. Artık alınan tedbirlere uymayanlara cezai işlem yapılmaya başlandı. Virüsün yayılımını önlemenin tek ve en etkili yolu insandan insana. Sosyal mesafe ve diğer tedbirlere riayet edilirse süreci daha kolay atlatırız. 65 yaş ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasağına uymayanlara artık cezai yaptırımlar devam edecek. Lütfen kendi sağlınız, sevdikleriniz için alınan kurallara uyalım” dedi. (Haberlisin.com)
Elli4Park

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
İkinci dalga uyarısı
1 / 15
KARAKTEM HALI YIKAMA AKYAZI
Kök İş

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama