Beşkardeşler online alışveriş
Çarşı Pazar
Whatsapp iletişim
Hacıoğulları Pide Kebap Lahmacun 2

Hedefimiz 10 milyon maske dağıtımı

20-05-2020 19:50:35 - SAKARYA
521 OKUNMA | 781 HİT
Hedefimiz 10 milyon maske dağıtımı

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, "Maske üretim imalathanemizde çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor.

Özgür Adımlar
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, koronavirüs ile mücadele kapsamında Sakarya’da gerçekleştirilen çalışmaları dile getirdi. Başkan Yüce ayrıca oluşturulan maske üretim ekibi ile maske dağıtım ekiplerine özverili çalışmaları nedeniyle teşekkür etti.
 
Sakarya’da hummalı bir çalışma gerçekleştirdik
 
Başkan Ekrem Yüce, “Özellikle ülkemizde ve tüm dünyada koronavirüs salgının çıkmasından itibaren birçok önlem alındı. Ülkemizde başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve bu mücadelede örnek bir tutum sergileyen Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca ile bilim kurulu üyelerimizin aldıkları tedbirleri şehrimizde hızla gerçekleştirdik. Yapmamız gereken en önemli şey izolasyonu sağlamak ve kullanım alanlarımızı dezenfekte etmekti. Bizler Sakarya’da bu konuda hummalı bir çalışma gerçekleştirdik” dedi.
 
10 milyon maske dağıtacağız
 
Başkan Yüce, “Şehir merkezinde, tüm ilçelerimizde, ulaşım araçlarımızda, kamusal alanlarda, caddelerde ve sokaklarda dezenfekte çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürüyoruz. Salgının ülkemizde görüldüğü tarihten itibaren şehrimizde 3 milyon maske dağıtımı gerçekleştirdik ve dağıtmaya devam ediyoruz. 100 kişilik bir ekipten oluşan maske üretim imalathanemizde çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Ürettiğimiz maskeleri ise maske dağıtım ekiplerimizde şehir merkezinde ve tüm ilçelerimizde vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz. Hedefimiz 500 bin hane, iş yeri ve kamusal alana 10 milyon maske dağıtımı yapmaktır. Bu konuda çalışmalarımızı gece gündüz demeden sürdüreceğiz” dedi.
 
Vatandaşımızın ve esnafımızın yanındayız
 
Başkan Yüce, “Dezenfekte ve maske üretim ile dağıtımının yanı sıra şehrimizde koronavirüs tedbirleri kapsamında çalışamayan esnaflarımızı unutmadık. Devletimizin yaptığı yardımların yanı sıra Büyükşehir olarak esnaflarımıza yönelik ekonomik destek paketi oluşturduk ve kamuoyuna açıkladık. Bu destek paketi ile beraber esnaflarımızın bin TL’ye kadar olan su ödemelerini biz üstlendik. İlan ve reklam vergileri ile çevre vergilerini faaliyette bulunmadıkları dönemde almama kararı verdik. Belediyemizin kiracısı olan işletmelerin de bu dönemde kiralarını almayacağız. Belediyemizin imkanları doğrultusunda vatandaşlarımızın ve esnafımızın yanında olmaya gayret gösteriyoruz” dedi.
Güven Yapı

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Doğru Adam 1 hafta önce2020-05-21 09:43:15

Aklımda deli sorular 3milyon maske akyazida kaç katene verildi neden üretilen maskeler hazır kod sistemi varken oraya verilip dağıtımı yapılmıyor muhtarlara zimmet karşılığı verilip muhtar imza karşılığı verebilir ama olay büyük 10milyon maske büyük şov

0
-0
Akyazılı 1 hafta önce2020-05-21 02:15:43

3 ay oldu ne bi şifre geldi ne bi maske biz dağıtacagız dediniz almadık satışı iptal ettiniz maske göndermediniz maskesiz alışveriş yok dediniz sap gibi ortada kaldık sizin ipinizle kuyuya inen kendi imkanıyla hala çıkmaya uğraşıyor 10 bin maskeyi yurt dışına dağıtırsınız doğru

1
-0
İşte Akyazı Sağlık Kampüsü'nün görseli
1 / 15
KARAKTEM HALI YIKAMA AKYAZI
BENİM DÜNYAM ANAOKULU

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama