Yasin Emlak
Çetinler Kereste İnşaat Akyazı
Akyazı Panjur

Fenomenlere yönelik operasyonda Sakarya'da da gözaltı yapıldı

09-07-2024 12:12:52 - SAKARYA
Fenomenlere yönelik operasyonda Sakarya'da da gözaltı yapıldı

Hardal Burger Akyazı
Sakarya dahil 25 ilde kara para aklama operasyonunda sosyal medya fenomenleri Neslim Güngen ve İnanç Güngen çiftinin de aralarında olduğu 54 kişi gözaltına alındı.
 
“Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurma”, “Suçtan Kaynaklanan Malvarlığı Değerlerini Aklama”, “Resmi Belgede Sahtecilik ve Nitelikli Dolandırıcılık” suçlamasıyla sosyal medya fenomenlerini "Neslim Güngen" olarak bilinen Neslihan Güngen ve İnanç Güngen'in de içerisinde bulunduğu 54 şüpheliye yönelik operasyon düzenlendi.
 
Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu, İstanbul merkezli Sakarya, Adıyaman, Ankara, Antalya, Aydın, Batman, Bursa, Çanakkale, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Kars, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Kütahya, Malatya, Ordu, Samsun, Şanlıurfa ve Tekirdağ'da belirlenen 134 adrese operasyonlar gerçekleştirildi.
 
Operasyonda sosyal medya fenomenleri Neslim Güngen ve İnanç Güngen çiftinin de aralarında olduğu 54 kişi gözaltına alındı.
 
“Neslihan ve İnanç Güngen adlı şüphelilerin, sahte ustalık/kalfalık belgeleri düzenleyerek, vasıfları uygun olmayan kişilerin işyeri açmalarına aracılık ettikleri, sahte CE belgeleri düzenleyerek, herhangi bir UTS kaydı olmayan ve yönetmeliklere aykırı olarak ürettikleri cihazlarla ülke genelinde toplam 44 ayrı ‘Taksirle Yaralama’ suçuna sebep oldukları, açık kaynaklarda benzer içerikli 746 ayrı şikayetin yer aldığı dolandırıcılık suçundan elde edilen suç gelirini, diğer bayilerle yapılan anlaşmalar esnasında muvazaalı taşınır ve taşınmaz devirleri üzerinden aklamaya çalıştıkları tespit edildi.
 
Operasyonlar sonucu ilk belirlemelere göre, çok sayıda yasa dışı ilaç ve kozmetik ürün, muhtelif miktarda uyuşturucu madde, belgeleri sahte olan medikal cihaz ve çok miktarda nakit paraya el konulduğunu kaydetti.
Marmara Göz
Fenomenlere yönelik operasyonda Sakarya'da da gözaltı yapıldı
Marmara Göz
Fenomenlere yönelik operasyonda Sakarya'da da gözaltı yapıldı

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
SEAH'ta moral olacak değişim
1 / 15
BELLONA (AVN Center)

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama

Akgün restoran