Aydın Metal
Akyazı Aktaş Sürücü Kursu

Ecemin katiline ağırlaştırılmış müebbet talebi

05-10-2019 14:18:11 - SAKARYA
1303 OKUNMA | 1514 HİT
Ecemin katiline ağırlaştırılmış müebbet talebi

Sakaryalı 17 yaşındaki Ecem Balcı cinayetiyle ilgili açılan davanın duruşmasına devam edildi.

Özgür Adımlar
Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde yaşayan 17 yaşındaki Ecem Balcı, 5 Ocak’ta evinden ayrıldıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamadı. Kayıp Ecem'i arama çalışmaları devam ederken, Ecem’in annesi Esra Ercömert (41) Kerpe'de bir not bıraktıktan sonra denize atlayıp intihar etti.
 
Soruşturma kapsamında Ecem'in annesinin arkadaşı Süleyman K. ve akrabalarını gözaltına alındı. Gözaltındaki Süleyman K.'nın ifadeleri üzerine ekipler, 16 Şubat gecesi Ecem'in cesedini Gölcük’e bağlı Ayvazpınar köyü Yapraklı Deresi mevkiinde gömülü halde buldu. Süleyman K. sorgusunda Ecem'i öldürerek gömdüğünü itiraf etmesi sonrasında tutuklanarak cezaevine gönderildi. Gözaltına alınan şüphelilerden N.K., Y.K., R.Ö.Y., K.A. ve İ.D. suç ve delilleri yok etme veya değiştirme suçundan adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. 
 
İlk duruşmada katil zanlısı suçlamaları reddetti 
 
Cinayet olayının davası Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesinde geçen yıl 19 Eylül’de görülmeye başladı. İlk duruşmada polis ifadesinde Ecem Balcı’yı öldürdükten sonra ormana gömdüğünü iddia eden Süleyman K., cinayeti kendisinin işlediği yönündeki itirafları reddetmişti. Süleyman K., emniyette verdiği ifadesinde polis baskısının olduğunu öne sürmüştü. 
 
Davanın bugün görülen duruşmasında mahkemeye ulaşan otopsi raporu okundu. Raporda Ecem Balcı'nın boğularak öldüğü belirtildi. 
Sanık Süleyman K'nın avukatı, raporu kabul etmediklerini, raporun sanığın ifadelerine göre hazırlandığını savundu. 
 
Cumhuriyet savcısı ise duruşmada esas hakkındaki mütalaasını açıkladı. Savcı, Süleyman K.'nin cinayet suçundan ağırlaştırılmış müebbet ile cezalandırılmasını talep etti. Diğer sanıkların ise suç delillerini gizleme suçundan cezalandırılması istendi. Süleyman K'nın ağabeyi, kardeşi hakkında istenen cezayı duyunca duruşma fenalık geçirdi. 
Sanık Süleyman K. da otopsi raporunu kabul etmediğini söyledi. 
Mahkeme heyeti, duruşmayı sanıkların mütalaaya karşı savunmalarını hazırlamaları için 19 Kasım'a erteledi. 
Emren Bilisim Akyazi

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Akaryakıtta fiyatlar düştü
1 / 15
Murat Optik
Kök İş

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama