Bilal Soykan ve Osman Karaoğlan ve Hasan Akcan, banner
RTE
Çağrı Otomotiv
Hacıoğulları

Başkan Yüce adayların belli olduğu gece yaşananları anlattı

12-02-2024 17:07:24 - SAKARYA
Başkan Yüce adayların belli olduğu gece yaşananları anlattı

Özgür Adımlar
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, adaylık sürecinin perde arkasını anlattı. Başkan Yüce, "Saat 20:00 civarlarında bir telefon ve bizim Ankara'ya çağrılmadığımız ve yerine Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar kardeşimizin çağrıldığını söylediler. Ben o haberi alınca 'Bu görevi 31 Mart'ta teslim edeceğimden dolayı sana şükürler ediyorum' deyip şükür namazı kıldım" dedi.
 
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Şubat ayı meclis toplantısında yaptığı konuşmada, AK Parti'nin Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar'ın gösterilmesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
 
Yüce, "Allah nasip ederse şu anda bu görevi bizim yerimize talip olan, bizim yerimize uygun görülen Serdivan Belediye Başkanımız Yusuf Alemdar beye inşallah teslim etmeyi Mevlam bizlere gösterir. Büyük bir keyifle, büyük bir zevkle, büyük bir onurla kendisine bu hizmetlerin devamı konusunda, Sakaryamıza hizmet konusunda, Sakaryamız için her türlü güzellikleri yapılması konusunda bu sancağı kendisine teslim etmenin de arefesindeyiz onu da büyük bir sabırla çekiyoruz." dedi.
 
Adaylık sürecinin perde arkasını da anlatan Yüce, "Benim ismim açıklanmadığı an, ki burada çok enteresan şeyler oldu. Saat 14:30'da il başkanım kanalıyla bilgi geldi ve bizim ismimizin devamı konusunda karar alındığını ve kararın Cumhurbaşkanımıza gönderildiği konusunda bilgi aktarıldı ve yarın tanıtım toplantısına Ankara'ya gitme konusunda hazırlıkları yapmak üzere mütaalamız oldu. Biz bu hazırlıklar içinde saat 20:00 civarlarında bir telefon ve bizim Ankara'ya çağrılmadığımız ve yerine Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar kardeşimizin çağrıldığını söylediler." diye konuştu.
 
Başkan Yüce, Yusuf Alemdar'ın adaylığı haberi aldıktan sonra şükür namazı kıldığını belirterek, "O halde bütün ailemle birlikteydim. Herkes heyecanla o dakikayı bekliyordu ve çocuklarım, kızım damadım hepsi torunlarım... Ben o haberi alınca yaptığım tek şey hemen şükür namazı kıldım. Alnımın akıyla, şerefimle yaptığım hizmetlerle, kimsenin bedduasını almadan, kimseye yanlış yapmadan, hiçbir yanlışı imza atmadan bu görevi büyük bir aynı zamanda yük olan ama bu yükü zevkle taşıdığımızı ifade ediyorum. Bu görevi 31 Mart'ta teslim edeceğimden dolayı sana şükürler ediyorum deyip şükür namazı kıldım." dedi.
 
Yöneticilerin iradesine saygı duyduğunu vurgulayan Yüce, "Çünkü biz yöneticimin bir oyuncuyuz. Bize bu görevleri yöneticim veriyor. Sonra vatandaşta takdir ederse tasdik ediyor. Dolayısıyla biz bu yöneticimin iradesine, takdiri ne ederse ona saygı duymak mecburiyetteyiz ve saygı duyuyoruz. Yöneticinin bize vermiş olduğu bu oyunculuk görevini nasıl ki büyük bir şerefle almışsak yine bu irade ne takdir ederse biz ona saygı duyuyoruz. Benim buradaki tavrımın bu olduğunu ifade ediyorum." ifadelerini kullandı.
Güven Yapı

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Sakarya 54 1 hafta önce2024-02-14 00:33:11

Cokmu bıkdın başkan hizmetten ben ce 31 martı bekleme he.en istifa etmelisin o zaman seni bu kadar çok kırdıysalar bençe bir saniye durman bile hata

0
-0
Sakarya'ya uzanan operasyonda 14 tutuklama
1 / 15
Yakıcı

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama

rte sakaryaya geliyor