Bilal Soykan ve Osman Karaoğlan ve Hasan Akcan, HASAN YAZICI
Yasin Emlak
İnoğlu Yapı
Batakköylü Düğün Salonu

Sesi yazıya çeviren cihaz!

22-09-2010 14:07:00 - DÜNYA
Sesi yazıya çeviren cihaz!

Olympus, Türkiye’yi 3 stratejik pazardan biri olarak seçmesinin ardından, ses kaydını yazıya çeviren ürün için düğmeye bastı.

Özgür Adımlar

Olympus, Avrupa ve ABD’de ses kaydını yazı (text) olarak kullanıcıya sunabilen modellerini Türkçe’ye uyarlamak için Türkiye’de bir yazılım firması ile çalışmalara başladı. 2011 yılının ilk aylarında Türkiye pazarına sunacakları yeni seri WS ve DM serisi dijital kayıt cihazlarında sesi yazıya çevirebilme özelliğinin bulunacağını belirten şirket yetkililerinin verdiği bilgiye göre İngilizce’den Türkçe’ye çeviri yapabilen ürün için de çalışmaları hızlandırıldı.

FİYATI 400-500 TL
Japonya merkezli teknoloji şirketi Olympus’un Japonya’daki merkezi tarafından bu yıl dünyada üç stratejik ülke seçildiğine ve İtalya ve Rusya ile birlikte Türkiye’nin de bu 3 ülke arasına girdiğine dikkat çeken Olympus Türkiye Genel Müdürü Ebru Bekar, “Türkiye’de bir yazılım firması ile anlaştık. Şu anda üzerinde çalışıyoruz. Çeviri yapabilen ve dijital ses kaydını yazıya (text’e) dökebilen bir ürün geliştiriyoruz. Ocak ayında piyasaya çıkacak. Fiyatı ise 400-500 TL arasında olacak” dedi
 
http://ekonomi.haberturk.com/teknoloji/haber/554070-sesi-yaziya-doken-cihaz

Güven Yapı

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
TZOB Başkanı Bayraktar: Fiyat değişimlerini değerlendirdi
1 / 15
Yıldız Oyun Gezegeni

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama

Nur Tarakçı Güzellik Merkezi