Marmara Göz
ÖNCÜ DÖNER
Kuzuluk Emlak

Lotoyu Tutturdu, Patronunu İşçi Yaptı

09-02-2011 10:06:00 - DÜNYA
Lotoyu Tutturdu, Patronunu İşçi Yaptı

Bir loto milyoneri, çalıştığı şirketin mali sıkıntı içinde olması nedeniyle iflas durumundaki şirketi satın alarak, önceki patronunu işçisi yaptı.

Özgür Adımlar

Fransa'da ismini açıklamayan milyoner, "Sadece yapılması gerekeni yaptım" dedi. Normandie kentinde yaşayan 50 yaşındaki TIR şoförü Fransız, geçen yılın eylül ayında lotodan 10 milyon Euro kazandı.

Milyoner Fransız, çalıştığı şirketin mali sıkıntı içinde olması nedeniyle iflas durumundaki şirketi satın aldı. Daha önce direksiyon başında birlikte çalıştığı 14 arkadaşının işsiz kalmaması için şirkete yatırım yaptığını belirten milyoner, eski şefinin durumuna acıdığı ve işsiz kalmaması için onu da işe aldığını belirtti. Lotodan büyük ikramiyeyi kazandığı günden bu yana tatile çıkamadığını belirten milyoner, mali danışmanının tavsiyesi üzerine parasını yatırıma yönlendirdiğini kaydetti.

Milyoner Fransız, artık firmanın patronu olmasına rağmen hala zaman zaman direksiyon başına geçerek çalışmaya devam ettiğini de söyledi. Fransız Loto İdaresi ise böyle bir durumun çok ender olduğunu belirtti. Lotodan milyoneri olanların çoğunlukla yatırıma yöneldiğini ancak kendi çalıştığı firmasını satın alanın ilk kez görüldüğünü belirtti.

 

Elli4Park

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Kamu borç yapılandırması teklifi, komisyonda kabul edildi
1 / 15
İstanbul Outlet Oturma Grupları

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama

NS Bilişim