Abdullah Taha Yıldırım Murat Tepeçınar Sami Kafadar
Yön Yap
Batakköylü Düğün Salonu

17 yaşında milyoner oldu

27-03-2013 01:03:20 - DÜNYA
17 yaşında milyoner oldu

İngiltere'de bir genç tarafından üretilen uygulama, internet devi Yahoo tarafından satın alınacak.

Lonca Doğalgaz
Henüz 17 yaşındaki Nick D'Aloisio'nun Summly adlı uygulaması, popüler medya kuruluşlarının haberlerini özetliyor. Her iki taraf da, uygulama satışının ayrıntılarını kamuoyuna açıklamayı reddetti.
 
EN GENÇ MULTİ-MİLYONER
 
Uygulamanın kendisinin kapatılacağı, ancak özelliklerinin, Yahoo'nun mobil ürünlerinde kullanılacağı belirtiliyor. D'Aloisio'ya Yahoo'da bir iş verildiği de belirtiliyor. 17 yaşındaki gencin, Yahoo'da Summly'deki "üst düzey" çalışanlarıyla birlikte çalışmaya başlayacağı da belirtiliyor. Uygulama, D'Aloisio daha henüz 15 yaşındayken piyasaya sürülmüş ve 1 milyon sterlin (1,5 milyon dolar) civarında yatırım çekmişti. D'Aloisio'nun kendi başına zengin olan dünyanın en genç multi-milyonerlerinden biri olduğu belirtiliyor.
 
BANKAYA YATIRMAK İSTİYORUM
 
London Evening Standard'a konuşan D'Aloisio, "Ayakkabıları seviyorum. Muhtemelen yeni bir çift Nike ayakkabı alacağım. Fakat şu anda, sadece bu parayı biriktirmek ve bankaya yatırmak istiyorum." dedi.

Summly uygulamasının bloguna bir mesaj bırakan genç, "15 yaşımda Summly'i kurduğumda, bu kadar süratle bu pozisyona geleceğimi hiç düşünmemiştim" diyor.
 
Yahoo'nun üst düzey yöneticisi Adam Cahan, Summly teknolojisinin, haberlere ilgiyi artırmak için yeni yöntemler ortaya koyduğu ve bilgiye hareket halindeyken ulaşan yeni nesle hitap edebildiğini söyledi.
Akgün Restoran Çorba

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
TRAC Sakarya şubesinde toplantı
1 / 15
Yakıcı

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama

Marmara Göz