ETÇiM
Akyazı Aktaş Sürücü Kursu

Vali Kaldırım'dan bayram ziyaretleri uyarısı

12-05-2021 14:15:52 - AKYAZI
Vali Kaldırım'dan bayram ziyaretleri uyarısı

Bayram mesajında uyardı

YAKICI MOBİLYA
Ramazan Bayramı nedeniyle yazılı bir mesaj yayınlayan Vali Kaldırım, ev ziyaretleri yapılmaması konusunda uyarıda bulundu.
 
Vali Çetin Oktay Kaldırım, yayınladığı mesajda, Sakarya halkının bayramını kutladı. Ramazan ayının ardından bayrama ulaşmanın huzur ve mutluluğunun yaşandığını ifade eden Vali Kaldırım, "Milletçe bir ve beraber olma iradesini en üst seviyede hissettiren bayramlar; zengin ve köklü geleneklerimizin itinayla yaşatılarak yardımlaşma ve dayanışma bağlarının perçinlendiği, dargınlık ve kırgınlıkların yerini barış, sevgi ve muhabbetin aldığı müstesna zaman dilimleridir. Bilindiği üzere tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini sürdüren korona virüs salgını nedeniyle sevdiklerimize ve yakınlarımıza herhangi bir sağlık problemi yaşatmama adına bu dönemde bir araya gelemiyoruz.
 
TEDBİR VE KARARLARA UYALIM
 
Bu salgından bir an önce kurtulmak ve etkilerini ortadan kaldırmak için yapılan çalışmaların başarıya ulaşması adına alınan kararlar doğrultusunda içinde bulunduğumuz bir tam kapanma süreci yaşamaktayız. Her birimiz önce ailemizin sonra da içinde bulunduğumuz toplum ve aziz milletimizin geleceği açısından üzerimize düşen sorumluluk bilinciyle hareket ederek bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu süreci hep birlikte başarıyla atlatacağımıza yürekten inanıyorum. İleriki günlerin ve ayların daha sağlıklı ve huzurlu geçmesi, ailemiz, yakınlarımız ve tüm halkımızın sağlığı ve geleceği açısından Devletimizin almış olduğu tedbiri kararlara hepimizin hassasiyetle riayet etmesi büyük önem arz etmektedir.
 
ZİYARETLERİ BİR SÜRE DAHA ERTELEYELİM
 
Hastalık bulaştırmanın, ciddi bir hak ihlali, dini sorumluluk ve kul hakkına girmek olduğunun da bilincinde olarak, Peygamber Efendimizin (S.A.V) salgın dönemlerinde evlerinizde kalın tavsiyesine uyarak bu özel günlerde de ev ziyaretleri yapmama, misafir kabul etmeme ve özellikle cenazeler sonrası taziye, mevlid gibi bir araya gelmelerin ertelenmesi konusunda hassasiyet bekliyorum. İçinde bulunduğumuz mübarek günlerin, ülkemize, İslam dünyasına ve tüm insanlığa büyük bir huzur getirmesini ve bu vesile ile dünyanın çeşitli bölgelerinde yaşanan acıların da sona ermesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramının milletimize ve aziz hemşehrilerime sağlık, huzur, mutluluk ve bereket getirmesini diler, şehit yakınları ve gazilerimiz başta olmak üzere tüm kamu görevlisi arkadaşlarımın, sivil toplum kuruluşları ve basın mensuplarımızın Ramazan Bayramı'nı en kalbi dileklerimle kutlar sevgi ve selamlarımı sunarım.
Elli4Park

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Fimaksan Otomatik  Arabalı Ustası Aranıyor
1 / 15
Lonca Doğalgaz
Akyazı Zirve Yapı

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama