Çarşı Pazar
Boss Tavuk

Vali Çetin Oktay Kaldırım Yazaki Fabrikasını Gezerek İşbirliği İmza Törenine Katıldı

28-07-2020 12:20:09 - AKYAZI
Vali Çetin Oktay Kaldırım Yazaki Fabrikasını Gezerek İşbirliği İmza Törenine Katıldı

Vali Çetin Oktay Kaldırım, Akyazı'da otomotiv kablo donanımı imalatı yapan Yazaki Otomotiv Fabrikasını ziyaret ederek işbirliği imza törenine katıldı

Özgür Adımlar
Akyazı Kaymakamı Yakup Güney, İŞKUR İl Müdürü Tekin Kaya ve SGK İl Müdürü Erhan Çavuş’un da eşlik ettiği ziyarette Vali Çetin Oktay Kaldırım’ı karşılayan Fabrika Müdürü Kerem Yenal, üretim faaliyetleri hakkında genel bilgiler verdi.
 
Covid-19 salgınına karşı gerekli tedbirlerin alınarak üretim faaliyetlerine devam eden şirketlerinin otomotiv kablo donanımı alanında gösterge panosundan kapı koluna, sileceğe, motora giden bir kablo ağı üretmekte olduğunu ifade eden Müdür Yenal, uluslararası arenada % 24’lük pazar payına sahip olan firmalarının, normalleşme süreci ile birlikte artan talepler karşısında üretim hedeflerini de artırarak Ağustos ayından itibaren İŞKUR üzerinden 500 kişilik ilave istihdam sağlayacağını, çalışanların yaklaşık yüzde 70’inin kadınlardan oluştuğunu, üç vardiyada çalışan annelerin çocuklarını bırakabilecekleri bir de kreşlerinin bulunduğunu ve il genelinde birçok ilçeye de servis imkânı sağlandığı bilgisini paylaştı.
 
Fabrikanın üretim tesislerini gezerek çalışanlarla bir süre sohbet edip kolaylıklar dileyen Vali Çetin Oktay Kaldırım, “Ülkemizin son yıllarda önemli hamleler yaparak büyük bir kalkınma mücadelesi verdiğine şahit oluyoruz. Verilen bu mücadele üretim faaliyetleri, ihracat rakamları ve istihdam oranlarının öne çıkan en önemli faktörler olduğunu görüyoruz. Pandemi sürecini en iyi yöneten ülkelerin başında gelen Türkiye, bir taraftan tüm dünya ülkelerine yardımlar gönderirken bir taraftan da üretim faaliyetleri açısından firmalarımızın mağdur olmasının önüne geçecek çok kapsamlı paket programları da uygulamaya koymuştur. Özel sektöre devletimizce her türlü destek ve teşvikler İŞKUR aracılığı ile sağlanmaya devam edilmektedir. İŞKUR destekleri ile işverenlerimizin istihdam maliyetlerini azaltıp rekabet güçlerini artırmak amacındayız. Her geçen gün daha da çeşitlenen teşvikler sayesinde, iş adamlarımız da güvenli bir şekilde yatırımlarına devam edebileceklerdir. Hızla değişip gelişen dünyada, dijitalleşen sanayi ile birlikte araştırma ve geliştirme faaliyetlerine değer veren, teknoloji odaklı firmalarımız elbette daha fazla önem kazandı.
 
Önümüzdeki dönemde önceliğimiz, kontrollü ve tedbirli istihdam bilincinin oluşturulması ile istihdamın korunması ve artırılmasıdır. Dolayısıyla bizler bir taraftan Covid-19 ve iş kazaları ile mücadele ederken diğer taraftan da sosyal, iktisadi ve psikolojik maliyeti bulunan işsizlikle mücadele etmek durumundayız. Devletimiz istihdamın korunması için Kısa Çalışma Ödeneği ve Nakdi Ücret Desteği gibi paketleri devreye aldığı gibi,  istihdamın artırılması için de ücret ve sigorta prim teşviklerini devam ettirmektedir. Bu teşviklerden daha fazla işverenin, çalışanın ve iş arayanın yararlanması için çalışmalarımız devam etmektedir. İstihdamdaki hedefimiz, daha fazla yatırım ve yeni istihdam alanları oluşturulmasını sağlayarak, istihdam çeşitliliğinin artırılması olacaktır” dedi.
Ziyaretin sonunda işbirliği imza törenine katılan Vali Çetin Oktay Kaldırım, kadın istihdamına, istihdam seferberliğine katkılarından dolayı fabrika yetkililerine İŞKUR’un Teşekkür Belgesini verdi.
Nuray Gökçe photography
Vali Çetin Oktay Kaldırım Yazaki Fabrikasını Gezerek İşbirliği İmza Törenine Katıldı
Nuray Gökçe photography
Vali Çetin Oktay Kaldırım Yazaki Fabrikasını Gezerek İşbirliği İmza Törenine Katıldı
Vali Çetin Oktay Kaldırım Yazaki Fabrikasını Gezerek İşbirliği İmza Törenine Katıldı
Vali Çetin Oktay Kaldırım Yazaki Fabrikasını Gezerek İşbirliği İmza Törenine Katıldı

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Kkkrkeks 2 yıl önce2020-08-29 00:43:01

Hak yiyen var ama şuan devlet bile ilgilenmiyor covit 19 var şuan 28 ağustos akşam pozitif olan cıktı iki kişi hala ilgilenme tepbir alınma siz konusu değil bir harsa 70 kişi çalışıyor her urun herkezin elinden geçiyor böyle kişiler geldiğinde maske takılıyor öteki türlü maske takma yok benim gorduk

0
-0
Rumuz 2 yıl önce2020-07-30 00:48:29

Sakaryanın en hak yijyen va en pislik fabrikası kimin eli kimin cebinde belli degil

0
-0
Guler okumuslar 2 yıl önce2020-07-29 19:42:56

Kesinlikle katiliyorum.ozveriyle calisan binlerce insanin tazminatlari ve kideminiz artiyor gerekcesiyle zorla cikaran esi benzeri olmayan fabrikalardan biridir.dogru durust insanlari sevmez orda kalici olmak yonetime yalakalik yapmaktan gecer.

0
-0
Mülayim sert 2 yıl önce2020-07-28 23:36:04

İnsanları 6 ay kullanıp atıcaklar yine yapılan haksızlıkları araştırın önce yazaki kadar İnsanın hakkını yemeye çalışan bi fabrika daha yok

0
-0
Bebemall Bebek'te Kampanya
1 / 15
Murat Optik

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama