Çarşı Pazar
Foto Ferit Stüdyo

Türk Bayraklı İnsert Tepki Çekti

22-01-2020 18:04:43 - AKYAZI
2106 OKUNMA | 2866 HİT
Türk Bayraklı İnsert Tepki Çekti

Sakarya’nın Akyazi İlçesinde bir kebap firmasının bastırdığı insert tepkiye neden oldu.

Özgür Adımlar

Akyazı'da Kebap Firmasın ürünlerin kampanyasını duyurduğu insert baskısında Türk Bayrağı kullanılması tepkiye neden oldu. Apartman girişlerinde yerlere gelişi güzel atılan insertler vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı.

Diğer yandan Türk Bayrağı’nın bu türk faaliyetlerde kullanılmasının yasak olduğu biliniyor. Anayasamızın Türk Bayrağı Kanunu’nda bayrak kullanımı şöyle açıklanıyor;

"Türk Bayrağı, yırtık, sökük, yamalı, delik, kirli, soluk, buruşuk veya layık olduğu manevi değeri zedeleyecek herhangi bir şekilde kullanılamaz. Resmi yemin törenleri dışında her ne maksatla olursa olsun, masalara kürsülere, örtü olarak serilemez. Oturulan veya ayakla basılan yerlere konulamaz. Bu yerlere ve benzeri eşyaya Bayrağın şekli yapılamaz. Elbise veya üniforma şeklinde giyilemez.

Hiçbir siyasî parti, teşekkül, dernek, vakıf ve tüzükte belirlenecek kamu kurum ve kuruluşları dışında kalan kurum ve kuruluşun amblem, flama, sembol ve benzerlerinin ön veya arka yüzünde esas veya fon teşkil edecek şekilde kullanılamaz.

Türk Bayrağına sözle, yazı veya hareketle veya herhangi bir şekilde hakaret edilemez, saygısızlıkta bulunulamaz. Bayrak yırtılamaz, yakılamaz, yere atılamaz, gerekli özen gösterilmeden kullanılamaz."

Nuri Kuru

Güven Yapı
Türk Bayraklı İnsert Tepki Çekti
Pizza Park
Türk Bayraklı İnsert Tepki Çekti
Akaryakıtta fiyatlar düştü
1 / 15
Ala Optik
BENİM DÜNYAM ANAOKULU

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama