Mevlid Kandili
Beşkardeşler Acelle Alışveriş
BALIKÇI HÜSEYİN
Akyazı Aktaş Sürücü Kursu

Teknofest'e Akyazı damga vurdu

13-10-2020 22:24:23 - AKYAZI
2205 OKUNMA | 3994 HİT
Teknofest'e Akyazı damga vurdu

Hardal Burger Akyazı
Bu yıl Gaziantep'te düzenlenen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nde (TEKNOFEST) derece alan projeler açıklandı. Türkiye 4., 8. ve 11'ncisi Akyazı'dan çıktı.
 
Teknofest  2020 Finali Proje Yarışması'nda İnsanlık  Yararına Teknoloji  alanında Afet bölümünden katılan Mehmet Hanefi Turan'ın hazırladığı 'EGZOZSAVAR' projesi Türkiye dördüncüsü oldu.
Akyazı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu öğrencilerinden Havva Sevde Bayrak ve Zehra Ceren Yüksel'in hazırladığı 'EKLEM DİZ ROBOTU' projesi ise Türkiye 8. si oldu.
 
Akyazı'dan katılan diğer proje ise danışman öğretmenliğini Akyazı MTAL‘den Ahmet Türkoğlu'nun yaptığı Emin Güzel’in hazırladığı 'Tekno Tarım' projesi Tarım Teknolojileri alanında Türkiye 11.si oldu.
 
Danışman Öğretmen Ahmet Türkoğlu, lise ve üniversite öğrencilerinin aynı kategoride değerlendirilmesinin dezavantajını yaşadıklarını daha iyi bir derece alabileceklerini belirterek, her şeye rağmen Teknofest'te finale kalmanın onur verici olduğunu öğrencisini tebrik ettiğini söyledi.
 
Danışman öğretmen Turhan Turan, Teknofest final değerlendirmesinde ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin aynı seviyede değerlendirilmiş olmasından dolayı 1. 2. ve 3. dereceyi ortaokul öğrencilerinin aldığını ifade etti. Gerekli itirazda bulunduklarını fakat sıralamanın değiştirilmediğini belirten Turan; "Kendi projelerimiz ilköğretim kademesinden katıldı. Değerlendirmede ilkokul ve ortaokul ayrı tutulabilseydi öğrencimizin Türkiye 1. olabilirdi" dedi. 
Güven Yapı
Teknofest'e Akyazı damga vurdu
Elli4Park
Teknofest'e Akyazı damga vurdu
Teknofest'e Akyazı damga vurdu

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Güvençler li 2 hafta önce2020-10-13 22:59:07

Kardeşlerimizi tebrik ediyoruz. Rabbim sayılarını artırsın.

2
-0
Akyazı'da kaza 1 yaralı
1 / 15
Murat Optik
Şehir Lokantası

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama