Marmara Göz
Çetinler Kereste İnşaat Akyazı
Kuzuluk Emlak

Starlink uyduları Sakarya'da görüldü

23-07-2022 23:06:21 - AKYAZI
Starlink uyduları Sakarya'da görüldü

Elon Musk’ın kurucusu ve CEO’su olduğu uzay taşımacılığı şirketi SpaceX’in uzaya gönderdiği Starlink uyduları Türkiye semalarından geçti.

Hardal Burger Akyazı
Elon Musk’ın kurucusu ve CEO’su olduğu uzay taşımacılığı şirketi SpaceX’in uzaya gönderdiği Starlink uyduları Türkiye semalarından geçerken, Sakarya'da net olarak izlendi.
 
Elon Musk'ın sahibi olduğu SpaceX şirketinin "uydu takım yıldızı" olan ve internet servisi sağlayan Starlink istasyonları Sakarya semalarında görüntülendi. Sıra halinde gökyüzünde ilerleyen uydular, görenleri adeta büyüledi.
 
Starlink nedir?
 
Amerikan uydu şirketi SpaceX tarafından uydu interneti erişimi sağlamak üzere inşa edilmiş bir uydu takımyıldızı olan Starlink, yer istasyonları ile birlikte çalışan ve seri olarak üretilen binlerce küçük uydudan oluşuyor. Söz konusu uydular, internet servisi sağlıyor. Starlink terminalleri fişe takıldığı zaman otomatik olarak uzaydaki en yakın Starlink uydusuna bağlanıyor. Ardından uydu en yakın yer istasyonu ile iletişim sağlıyor ve böylece internet bağlantısı kurulmuş oluyor. Şu anda Dünya yörüngesinde 2 binden fazla işlevsel Starlink uydusu bulunuyor.
Kobya İnşaat

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Hüseyin 3 ay önce2022-07-24 09:36:29

Bizlerde gördük görülmeye değerdi telefon yanımda değildi çekemedim

0
-0
Misafir 3 ay önce2022-07-23 23:42:25

Bizde gördük cok farkl güzeldi

0
-1
Akyazı'da hafızlığı tamamlayan 39 öğrenci için icazet programı
1 / 15
Lonca Doğalgaz
Akyazı Emlak

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama

Çarşı Pazar