Ak parti Yeni
Aydın Metal
AKYAZI BELEDİYESİ whatshapp
HÜSEYİN YAZICI

SİYERİ NEBİ YARIŞMASI BAŞVURULARI BAŞLADI

06-11-2018 12:57:14 - AKYAZI
558 OKUNMA | 850 HİT
SİYERİ NEBİ YARIŞMASI BAŞVURULARI BAŞLADI

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından her sene Türkiye genelinde düzenlenen Efendimizin İzinde Siyer-i Nebi Yarışması başvuruları başladı.

Akyazu Nuh Halı Yıkama

Her sene binlerce öğrencinin katılım sağladığı Siyer-i Nebi Yarışması bu sene de 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek.

2017 yılında Türkiye genelinde 1 milyona, Sakarya genelinde ise 10 bine yakın başvuru yapılan yarışma bu sene 15 Aralık 2018 Cumartesi günü saat 11:00’de gerçekleştirilecek.

AGD Sakarya Siyer-i Nebi Yarışması Tertip Kurulu toplantısında konuyla ilgili açıklama yapan Kurul Başkanı Muhammed Emin Baltacı şunları kaydetti:

“Hepimizin bildiği üzere Anadolu Gençlik Derneğimiz tarafından düzenlenen Efendimizin İzinde Siyer-i Nebi Yarışması’nın bu sene de başarıyla gerçekleştirilebilmesi için çalışmalarımızı başlattık. 16 ilçemizin temsilcisiyle gerçekleştirdiğimiz toplantımızla beraber gerek AGD Sakarya Şube Yönetim Kurulumuz gerekse 16 ilçedeki temsilciliklerimiz yarışma hazırlıklarına başlamış oldu. Önceki senelerden farklı olarak 1. eğitim döneminde lise öğrencileri, 2. eğitim döneminde ise ortaokul öğrencileri iki farklı etapta sınava katılacaklar. Lise öğrencileri için son başvuru tarihi 18 Kasım, sınav tarihi ise 15 Aralık olarak belirlendi. Yarışmaya başvurular ise efendimizinizinde.com adresinden çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek.”

YARIŞMAYI NİÇİN YAPIYORUZ?

Baltacı açıklamasının devamında, “"Bir çiçekle bahar gelmez ama her bahar bir çiçekle başlar." Her genç yetiştirilmeyi bekleyen bir çiçektir. Bizim için susuz ve ekilmemiş topraklardaki hiçbir gencimiz feda edilmeyecek kadar değerlidir ve baharı başlatacak çiçeğin tohumunu atmak vazifesi bizlerindir. Fidanlar erken yaşlarda eğilirler, şekil alırlar. Gençlerimiz de lise çağlarında şekillenirler ve aldıkları şekilleri çevrelerine aksettirirler. Dolayısıyla düzenlediğimiz bu yarışma liseli gençlerimiz için önemli bir husustur. Velilerimizden ve öğretmenlerimizden de başta kendi öğrencileri olmak üzere çevrelerindeki gençlerin yarışmaya yönlendirilmesi konusunda desteklerini bekler, teşekkür ederiz.” dedi.

YARIŞMA İLE İLGİLİ DETAYLAR

Türkiye Geneli Ödüller

  1. 8.000 TL
  2. 6.000 TL
  3. 4.000 TL

Sakarya İl Ödülleri

  1. Tam Altın
  2. Yarım Altın
  3. Çeyrek Altın

Akyazı İlçe Ödülleri

  1. Çeyrek Altın
  2. 1 Gram Altın
  3. 100 TL

Okul Birincilerine Mangıroğlu Kırtasiye’den Hediye Çeki

 

Son Başvuru Tarihi: 18 Kasım 2018 Pazar – 23:59

Sınav Tarihi: 15 Aralık 2018 Cumartesi – 11:00

Başvuru: www.efendimizinizinde.com

AKYAZI İRTİBAT NUMARASI: 0 505 397 22 35 Metin AYDINÖZÜ

Emren Bilisim Akyazi
SİYERİ NEBİ YARIŞMASI BAŞVURULARI BAŞLADI
İlhan Halı Yıkama Akyazı

YORUM YAZ

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.Üye değilseniz üye olmak için tıklayınız.Giriş yapmak için tıklayınız
Cumhur İttifakı Adayları Yeni Camide kahvehane ziyareti yaptılar
1 / 15
ÇAĞRI OTOMOTİV
BENİM DÜNYAM ANAOKULU

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama