ANNELER GÜNÜ
Beşkardeşler Acelle Alışveriş 2021
Çarşı Pazar
Boss Tavuk

Salgınla ilgili dikkat çeken açıklama

16-04-2021 16:35:02 - AKYAZI
3002 HİT
Salgınla ilgili dikkat çeken açıklama

Koronavirüs Değerlendirme Toplantısı, Vali çetin Oktay Kaldırım başkanlığında gerçekleştirildi.

Özgür Adımlar
Vali Kaldırım, Marmara Bölgesi'nde salgınla mücadelede en iyi ilin Sakarya olduğunu söyledi.
 
Vali Çetin Oktay Kaldırım, Covid-19 salgınıyla mücadelede bugüne kadar yapılan çalışmalar ile alınan önlemler ve tedbirlerin yeniden gözden geçirildiği Koronavirüs ile Mücadele ve Değerlendirme Toplantısına başkanlık etti.
 
Valilik Toplantı Salonunda Vali Yardımcısı Ersin Emiroğlu, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Jandarma Komutanı j. Alb. Aydın Kutlu, İl Müftüsü Hasan Başiş, İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü ve Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Yasin Çatalbaş’ın katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, salgınla mücadelede son dönemde tüm alanlarda yapılan çalışmalar ve denetimler ele alındı.
 
“Yetkililerden Brifing Aldı”
 
İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü’nün son dönemde ilimizde yapılanlar, aşı çalışmaları ve gelinen son noktaya dair bir brifing verdiği toplantıda, güvenlik güçlerinin yetkilileri de sorumluluk alanlarındaki çalışmalar ve denetimlerle ilgili bilgilendirmelerde bulundular.
 
“Bölgemizde Vaka Sayısında En Düşük İl Biziz”
 
Marmara Bölgesinde vaka sayısı açısından en düşük ilin Sakarya olduğunu ifade eden Vali Kaldırım, “Salgınla mücadelede şu an en iyi il olma konumunu sürdürsek de, vaka artışlarına önlem almamız gerekiyor. Bunun için hepimize çok önemli görevler düşüyor. Salgını ancak birlikte mücadele edersek yenebiliriz. İlimizdeki mevcut durumu toplumun her kesiminin desteği ve katkısıyla olumlu seviyelere getirebiliriz.
 
”Vatandaşlarımıza da Seslendi”
 
Bu mübarek Ramazan ayında vatandaşlarımızdan hastalık bulaştırmanın, ciddi bir dini sorumluluk ve kul hakkına girmek olduğunu da düşünerek;
İftarlarını evlerinde açmalarını, kalabalık ortamlardan uzak durmalarını, misafirlikleri ve ziyaretleri güzel günlere ertelemelerini, zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayıp evde kalmalarını istiyoruz” diye konuştu.
 
“Denetimler Kararlılıkla Sürecek”
 
Kontrollü normalleşme dönemine geçebilmek adına hayatımızın her alanında kurallara ve alınan önlemlere riayet edilmesi gerektiğine işaret eden Vali Çetin Oktay Kaldırım, İl Hıfzıssıhha Kurulunca alınan kararların titizlikle uygulanması, özellikle en büyük bulaş kaynağı olan evlerdeki her türlü buluşmanın engellenmesi, Ramazan ayına dönük tedbirlerin artırılması ve denetimlerin kararlılıkla sürdürülmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.
Akyazı Hafriyat
Salgınla ilgili dikkat çeken açıklama
Akyazı Hafriyat
Salgınla ilgili dikkat çeken açıklama

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Vatandaş Kemal 3 hafta önce2021-04-18 15:33:05

Hepsi hikaye bunların. Kongreleri engelleyemeyenler oturmus masada konuşuyorlar. Vatandaş bunu yemez.

0
-0
Bungalov Ev Almanın Tam Zamanı
1 / 15
Servet Usta Akyazı
Deniz Mobilya

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama