@akyazisiz54 bunun piskolojisi daha zorr ha oldu haaa olacaaakk
Bu gizli bilgilerin kaynağı köy kahvesi mi? Hiç biri net bilgi değil. Öyleymiş, böyleymiş.....
en etkin fayın buralar oldugunu söylüyor sadece. 99 da buralar kırıldı ortalama 250 senede bir kırılıyor en az 200 senesi vardır kırılması için.
Muhtemel 2030-35 arasi kuvvetli bir deprem olacak. Önleminizi ona gore alin. Halen son 1 sansiniz var ama bu hukumet biliyorsunuz deprem paralarini yola yatirdi. Yandas sirketlere ihale verip zengin etti. Önlem almadi. Hatta şuan parayi somali devletine veriyormus. Somali devleti batmis. Somalide iş yapan turk sirketlerinin paranisini turk milleti öduyormus boyle sacmalik olmaz arkadas
deprem olunca kurtulmuyosun daha kötüsü ondan sonra ne olacağın belli değil bu nasıl bir istek olsa da kurtulsak?
Rabbim bilir . Buna nekadar ayak uyduruyoruz ki onu anlamıyorum kat kat binalar okullar yapılıyor .1999 depremi kime ders oldu . İnsanlık aynı yapılar aynı .
Akyazı da hacı -hoca-evliya çok bulunur. Onların dualarıyla fay hatları yönünü değiştirir.
Turkiye nin bir deprem bolgesi olduğunu hatta dunyanin ve her an herseyin olabileceğini artık alışmak lazım yapay depremler gibi birçok şey oluyor dünyanın düzeni bu yüzyıllardır bunlar olur doğal afet adı üstünde sadece bunlarla yasamayi öğrenmek lazım konu bittikçe haber bittikçe prim yapmak isteyen kişilerin iki laf söylemesini beklemeye gerek yok .
Şu deprem olsada kurtulsak yeterrrrr onun pskolojisiyle yaşamak daha zor