çarşıpazar3
ETÇiM
Foto Ferit Stüdyo

Sağlık Bilimler Fakultesine Onay Geldi

01-06-2019 23:39:53 - AKYAZI
1838 OKUNMA | 2678 HİT
Sağlık Bilimler Fakultesine Onay Geldi

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi bünyesinde Akyazı'da kurulacak Sağlık Bilimleri Fakültesi YÖK tarafından onaylandı.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) yeni fakültelerin açılmasıyla ilgili çalışmaları kapsamında Akyazı’da planlanan Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin bölümleri için YÖK’ten onay geldi. 
 
Buna göre Akyazı’da kurulacak fakültenin 5 bölüm ile akademik çalışmalara başlaması planlanıyor. Bu kapsamda açılacak bölümler şunlar oldu: Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik, Dil ve Konuşma Terapisi, Odyometri ve Sağlık Yönetimi. 
 
Diğer taraftan Akyazı Meslek Yüksekokulu’nun da sağlık alanındaki dönüşümüne yönelik yeni programlar da YÖK’ten onay aldı.
 
AK Parti Akyazı İlçe Başkanı Mesut Ekrem, fakültenin YÖK tarafından onaylandığı müjdesini verdi. 
 
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık da fakültenin kurulmasına YÖK tarafından onay verildiğini kaydetti.  Akyazı’nın potansiyelini akademik anlamda en etkin şekilde değerlendirmek istediklerini kaydeden Sarıbıyık; "Bu kapsamda Meslek Yüksekokulumuzu da sağlık alanına dönüştürmeyi hedefliyoruz.  Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin bünyesinde Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi ile geleneksel ve tamamlayıcı tıbbi hizmetlere yönelik çalışmalarımız da devam ediyor. Böylelikle Akyazı’nın termal ve doğal imkânlarını sağlık alanında uygulamalı eğitim yöntemleriyle yurt içi ve yurt dışı taleplere cevap verecek bir özelliğe kavuşturmuş olacağız” dedi.
 
FAKÜLTE FİZİKİ ALANLARI HAZIR OLDUĞUNDA ÖĞRENCİ ALACAK
 
Rektör Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Akyazı MYO’nun da sağlık alanına doğru dönüştürülerek fakülteyle uyumlu hale getirileceğini belirtti. Buna göre YÖK tarafından onaylanan Akyazı MYO bölümleri ise şunlar: Sağlık Turizmi İşletmeciliği, Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik.
 
Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin fiziki alanları hazır olduğunda öğrenci alımına başlayabileceği bildirildi.
İlhan Halı Yıkama Akyazı

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Bayan Öğretmenden Özel Matematik Dersi
1 / 15
Murat Optik
BENİM DÜNYAM ANAOKULU

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama