Beşkardeşler Market Büyük İndirim
Aydın Metal
Kuzuluk Emlak

Otoyol 2020de Akyazı kavşağına kadar bitecek

23-11-2019 15:55:41 - AKYAZI
4344 OKUNMA | 7986 HİT
Otoyol 2020de Akyazı kavşağına kadar bitecek

Kuzey Marmara Otoyolu 2020'nin sonunda Akyazı kavşağına kadar bitirilecek

Kardeş Payı Aperatif
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, AK Parti İl binasında gerçekleştirdiği ziyarette yaptığı açıklamada, "Hızlı tren setlerini ülkemizde yapmak için gerekli çalışmaları başlatıyoruz" dedi.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan bir dizi ziyaretler gerçekleştirmek için Sakarya'ya geldi. Bakan Turhan ziyaretler kapsamında ilk olarak Sakarya Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti. Başkan Ekrem Yüce tarafından kapıda karşılanan Turhan, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Basına kapalı olarak gerçekleşen program sonrası Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, AK Parti İl Başkanlığına geçti. Bakan Mehmet Cahit Turhan burada da incelemelerde bulunarak açıklamalar yaptı.
 
Sivas'a kadar hızlı tren hizmeti ulaştıracağız
 
Kuzey Marmara Otoyolu Akyazı Kavşağına 2020'nin sonunda bağlayacaklarını belirten Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, "Sakarya’mızda ulaşım alt yapısıyla ilgili olarak Kuzey Marmara Otoyolunun Anadolu yakasındaki, doğu kısmındaki çalışmalar hızla devam ediyor. İstanbul ile Sevindikli kavşağı arasını geçtiğimiz kurban bayramında hizmete açtık. İnşallah kalan kesimi önümüzdeki yılın sonunda 2020’nin sonunda Akyazı kavşağına kadar bağlayacağız. Bu önemli bir hizmet. Biz bir taraftan hükümet olarak bizim ülkemizi, milletimizi çökertmeye, yıpratmaya, bölmeye çalışanlara karşı mücadele ederken hizmet kervanımız devam ediyor. Bizim ülkemizde hızlı tren çalışmaları bizim hükümetimiz zamanında tanıştı. Önümüzdeki günlerde inşallah bu hızlı tren hizmetini daha da yaygınlaştırarak ülkemizdeki insanımızın hizmetine sunmuş olacağız. Önümüzdeki yıl Sivas’a kadar hızlı tren hizmetini ulaştıracağız" dedi.
 
4 milyar dolara yakın proje
 
Yüksek Hızlı Tren (YHT) için alternatif yol yaptıklarını ifade eden Bakan Turhan, "YHT hizmetini İstanbul- Ankara arasındaki hizmeti ikinci bir alternatifini de yaptığımız bir finans anlaşmasıyla Adapazarından Yavuz Sultan Selim Köprüsü üzerinden geçirerek Halkalı’ya oradan da Kapıkule’ye Avrupa sınırına kadar ulaştırmak için önümüzdeki günlerde bununda ihalesini yapıp inşallah çalışmalara başlayacağız. Çok önemli bir proje. 4 milyar dolara yakın proje. Bunun son anlaşmalarını Çin hükümetinden sağlayacağımız kredi ile yapacağız. Son aşamaya geldi. Önümüzdeki günlerde bu kredi anlaşması imzalanınca kazmayı inşallah vuracağız. Hızlı tren teknolojisini de inşallah Adapazarında yerli, yabancı ve özel sektör ortaklarıyla birlikte bugünde arkadaşlarımızdan bilgi alacağım. Bununla ilgili hızlı tren setlerini ülkemizde yapmak için gerekli çalışmaları başlatıyoruz. Hızlı tren setleri önemli bir kısmı artık Sakarya ilinde üretilecek" diye konuştu.
Elli4Park
Otoyol 2020de Akyazı kavşağına kadar bitecek
Emren Bilisim Akyazi
Otoyol 2020de Akyazı kavşağına kadar bitecek
Otoyol 2020de Akyazı kavşağına kadar bitecek

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Vakfili 2 hafta önce2019-11-26 18:38:56

Türlü zorluklarla ev apmaya çalıştığımız suyu verilen ancak elektrik verilmesi icin turlu burokrasi uygulanan tozlu camurlu yollarimiz yapin die yalvardigimiz beldenin daha nice sorunlari var iken bu otoyol neyin gelismisligidir. Otoyolun reklamı var tabi.

0
-0
Akyazili 2 hafta önce2019-11-24 20:14:19

Geçiş ücreti inşallah makul bir seviyede olur. Akyazı Bolu arası 16.50 olması gereken 8 tl Ama kimin umurunda kuzu kuzu bayılıyoruz..

0
-0
Stand Up gösterisi büyük beğeni topladı
1 / 15
ERC Cafe Bistro
Kök İş

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama