Beşkardeşler Market Büyük İndirim
Aydın Metal
Akyazı Aktaş Sürücü Kursu

Öğrencilere yaz tatilinde 808 TL

26-06-2019 13:55:31 - AKYAZI
1913 OKUNMA | 2177 HİT
Öğrencilere yaz tatilinde 808 TL

Her yaz tatili döneminde uygulanacak olan Sosyal Çalışma Programı bu yıl ilk uygulama olması nedeniyle Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında uygulanacak.

Kardeş Payı Aperatif

İŞKUR, Sosyal Çalışma Programı (SÇP)’ nı hayata geçiriyor. Gençlerin merakla beklediği programa başvurular 25-28 Haziran tarihleri arasında İŞKUR’ un internet sitesi üzerinden yapılabilecek. Her yaz tatili döneminde uygulanacak olan Sosyal Çalışma Programı, bu yıl ilk uygulama olması nedeniyle Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında uygulanacak.

Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce, üniversite öğrencilerine yönelik olarak 14 kamu kurumunda 408 kişilik Sosyal Çalışma Programı düzenlenecek. Öğrenciler, aynı anda en fazla 3 programa başvuru yapabilecek.
 
Düzenlenecek olan Sosyal Çalışma Programı, üniversite öğrencilerinin hem kamu kurumlarında toplumsal faydası olan işlerde çalışabilmelerine hem de mesleki niteliklerini geliştirmelerine olanak sağlayacak. Ayrıca, programa katılan öğrencilerin, sosyal sorumluluk bilincinin artmasının yanı sıra takım içinde çalışma, organize olabilme, iletişim kurabilme, analitik düşünme gibi sosyal becerilerinin gelişmesine katkı sunacak.
 
Programdan Kimler Faydalanabilir?
 
Programdan, 18 yaşını doldurmuş tüm üniversite öğrencileri faydalanabiliyor. Ancak, açık öğretim, yüksek lisans, doktora öğrencileri veya program süresinde dersleri olan, staj yapan, başka bir işte çalışan, kısa vadeli sigortalılığı bildirilenler bu kapsam dışında kalacak. Okulunun uzaması, son sınıf öğrencisi olması ya da uzaktan eğitim alması gibi sebepler programdan faydalanabilmesi için engel oluşturmamakta, öğrencilik kaydının aktif statüde olması yeterli olacak. 
 
Sosyal Çalışma Programına katılım şartları arasında not ortalamasının 4’lük sistemde 2’nin altında olmama şartı aranırken hazırlık sınıflarında okuyan öğrencilerin başarısız olmadıklarını belgelemeleri yeterli olacak.
 
Başvurular Bugün İtibariyle Başlıyor…
 
Öğrenciler, 25 Haziran’da başlayan programa ilan tarihinden itibaren 4 gün süre içerisinde başvuru yapabilecekler. Aday belirleme tarihi 5 Temmuz tarihinde yapılacak, 8 Temmuz tarihinde de iş başı yapılacak. Sosyal Çalışma Programına başvurabilmek için İŞKUR kaydının olması ve bu kaydın aktif statüde yer alması ön şart olarak belirlendi. Başvurular internet üzerinden yapılacak, kayıt için herhangi bir evrak istenmeyecek. Ancak, herhangi bir sorunla karşılaşıldığı durumda öğrencilerden ispatlayıcı belge istenecek.
 
Öğrenciler İstedikleri Şehirdeki Programa Başvuru Yapabilecek
 
Öğrencilerden herhangi bir ikamet veya öğrenim görülen il şartı aranmıyor. Öğrencinin haftada en fazla 3 gün katılabileceği programdan bir yaz döneminde çalışabileceği toplam süre 39 gün. Sosyal Çalışma Programlarından her öğrenci, 2 yıl veya 4 yıllık eğitimleri süresince azami 90 gün faydalanabilecek. Programa katılan öğrenciler, bir ayda 12 gün çalışarak günlüğü 67.36 TL’ den aylık 808 TL ücret alabilecek. 
 
Öğrencilerin Emeklilik Sigortaları da Ödenecek
 
İŞKUR, Sosyal Çalışma Programlarıyla gençlerin bir yandan çalışıp bir yandan da sosyal sorumluluklarını yerine getirebilmelerini amaçlanıyor. İş hayatı öncesi tecrübe kazanmalarını sağlayan programda, öğrencilerin sigorta girişlerini erkene çekmesi de oldukça önemli. Program kapsamında çalışan gençlere çalıştıkları günler için ücret ödenmesinin yanı sıra yine bu günler için emekliliğe etki eden sigortaları dâhil tüm sigorta primleri de yatırılacak.
Emren Bilisim Akyazi

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Stand Up gösterisi büyük beğeni topladı
1 / 15
Murat Optik
Kök İş

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama