Beşkardeşler Market Büyük İndirim
Çetinler Kereste İnşaat Akyazı
Akyazı Aktaş Sürücü Kursu

MEB açıkladı Sınıf tekrarı ve ikmal geri geliyor

23-11-2019 10:39:25 - AKYAZI
1491 OKUNMA | 2347 HİT
MEB açıkladı Sınıf tekrarı ve ikmal geri geliyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, liselerde sınıf tekrarı ve ikmal uygulamalarının yeniden başlayacağını duyurdu.

AKYAZI PANJUR
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, liselerde performans düşüklüğü nedeniyle sınıf tekrarı ve ikmale kalma uygulamalarının yeniden hayata geçirileceğini açıkladı.
 
Sınıf geçmek için, öğrenme sürecini ön koşul haline getirmek istediklerini söyleyen Selçuk, sınıf tekrarı uygulamasının olmamasının, performans düşünlüğüne neden olduğunu belirtti.
 
''SINIF TEKRARI OLMAYINCA PERFORMANS DÜŞTÜ''
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı, "Sınıf geçme noktasında öğrenme süreçlerini gerçek anlamda bir ön koşul haline getireceğiz. Sınıf tekrarı şartı olmadığı için öğrencilerimizin hedefe yönelik algısı dolayısıyla da performansı düştü. Başarıyı yükseltmek için öğrenci gerekiyorsa ikmale kalacak ve imkanlarına göre dersini okulda veya uzaktan eğitimle alacak. Yazın ikmal çalışmaları yapılabilecek" dedi.
 
TEMEL DERSLER AŞAMALANDIRILACAK
Selçuk ayrıca temel derslerin de aşamalandırılacağını belirtti. Örneğin matematik dersi 1, 2 ve 3 olarak bölünecek. Matematik 1'i geçemeyen matematik 2'yi alamayacak. Bakanlık, Türkçe eğitiminin kalitesinin yükseltilmesi için yeterliliği ölçen bir eğitim alt yapısı kuracak.
Güven Yapı

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
saf akyazılı 3 hafta önce2019-11-23 12:11:05

iyice çocuk oyuncağı oldu bu işler hersene farklı şeyler deneniyor. ülkedeki tüm yaşı kemale ermiş uzman doktor profesör mühendis avukat hakim vs hepsi en eski sistemin öğrencileri.

2
-0
Akyazıda 3 ayrı kazada 4 kişi yaralandı
1 / 15
İSTANBUL SPOT 2
BENİM DÜNYAM ANAOKULU

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama