Beşkardeşler 2008
ETÇiM
Foto Ferit Stüdyo

Kyk Yurdu Yeterli Sayıya Ulaşırsa Açılacak

06-08-2019 13:57:32 - AKYAZI
515 OKUNMA | 716 HİT
Kyk Yurdu Yeterli Sayıya Ulaşırsa Açılacak

Kapatılma kararı alınan ve yeni dönem için kayıt alımına kapatılan Akyazı KYK Yurdunun yeterli öğrenci sayısına ulaşıldığında açılabileceği bildirildi

AKYAZI PANJUR
Geçtiğimiz günlerde Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğünce açıklanan tasarruf tedbirleri kapsamında Akyazı ve Karasu’da bulunan KYK yurtları kapatılmıştı.
 
Akyazı'da 400 kişilik öğrenci yurdunun kapanmasının ardından mevcut öğrencilerin Hendek yurtlarına yönlendirildiği belirtilmişti.
 
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörü Prof.Dr. Mehmet Sarıbıyık, kapatılma kararının mevcut öğrencilerin mağduriyetlerine neden olacağı gibi yeni öğrencilerin ve de açılacak fakültenin de olumsuz etkileyeceğini söylemişti.
 
İlçede büyük tepkiye neden olan KYK yurduyla ilgili AK Parti Akyazı İlçe Başkanı Mesut Ekrem, yapılan görüşmeler sonrası KYK yurdunun açılacağını bildirdi. Yurdun yeterli öğrenci sayısına ulaştığında açılacağını kaydeden Ekrem, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek ve AK Parti İl Başkanı Yunus Tever'e teşekkür etti. 
 
Yurdun yeterli öğrenci sayısına ulaştığında açılacağı ifade edilirken kayıda kapatılan yurda öğrencilerin nasıl başvuru yapacağı merak konusu oldu. 
 
Öte yandan Akyazı MYO'ya 240 öğrenci kontejyanı verildi. Akyazı MYO'yu tercih eden öğrenci sayısına göre yurdun açılacağı belirtiliyor.
İlhan Halı Yıkama Akyazı
Kyk Yurdu Yeterli Sayıya Ulaşırsa Açılacak
Nayo Perde
Kyk Yurdu Yeterli Sayıya Ulaşırsa Açılacak

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
AKYAZIDA YOLLAR SICAK ASFALT İLE BULUŞTU
1 / 15
10 K GRUP
BENİM DÜNYAM ANAOKULU

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama