MRC Yapı
PEYNİRCİ RAŞİT
Akyazı Emlak

Kardeşi cinayete kurban giden Naim Yolcu konuştu

11-02-2021 14:05:10 - AKYAZI
4626 OKUNMA | 6655 HİT
Kardeşi cinayete kurban giden Naim Yolcu konuştu

Fotoğraf çektirirken kayalıklardan düşüp bebeğiyle ölen Semra Aysal'ı iterek öldürdüğü ileri sürülen eşi cinayetten tutuklandı.

Özgür Adımlar
Aysal'ın ağabeyi BBP Akyazı Başkanı Naim Yolcu Akyazı Haber'e konuştu. 
 
Akyazılı 32 yaşındaki Semra Aysal, 2,5 yıl önce eşiyle gittiği Fethiye Kelebekler Vadisi'nde kayalıklardan düşerek karnındaki 7 aylık bebeğiyle hayatını kaybetti. 
 
İlk başta fotoğraf çekilirken kayalıklardan düştüğü düşünülen Aysal'ın kocası tarafından aşağı itilerek öldürüldüğü yönünde kuvvetli bir iddia ortaya çıktı.
 
Aysal'ın eşi Hakan Aysal, eşini tasarlayıp öldürdüğü iddiasıyla 21 Kasım 2020'de tutuklandı. 
 
Savcılığın yürüttüğü soruşturmada şok edici delillere ulaşıldı. Hakan Aysal, planı doğrultusunda olaydan kısa bir süre önce tek lehdarı kendisi olacak şekilde eşi adına 400 bin lira teminat bedelli ferdi kaza sigortası yaptırdı. Tatil bahanesiyle geldikleri Fethiye'de 7 aylık hamile eşini Kelebekler Vadisi yamacına götürdü. Burada eşiyle 3 saat kadar oturan Hakan Aysal, ortalığın tenha olduğu bir anı bekleyip Semra Aysal'ı uçurumdan aşağı itti. 
 
PARANIN PEŞİNE DÜŞTÜ
 
Yaşanan olayın ardından Hakan Aysal, kısa bir süre içerisinde 400 bin lirayı almak için sigorta şirketine gitti. Ancak, soruşturma nedeniyle parayı alamadı.
 
Savcılığın çalışması sonucu tutuklanan Aysal; "Fotoğraf çektikten sonra eşim telefonu çantasına koydu. Benden telefonu istedi. Yerimden kalktım ve bir iki adım ilerideki çantasından telefonunu aldığım esnada arkamdaki eşimin çığlığını duydum. Geri döndüğümde eşim yoktu. Uçurumdan aşağı baktım sağa sola koşturdum" şeklinde ifade verdi. 
 
AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTENDİ
 
Sanığın verdiği ifadelerin aksine savcı, Semra Aysal'ın kocası tarafından aşağı itilerek öldürüldüğü yönünde iddianame hazırladı. Fethiye Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianamede sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi. 
 
AĞABEYİ NAİM YOLCU KONUŞTU
 
Semra Aysal'ın ağabeyi BBP Akyazı Başkanı Naim Yolcu, olayla ilgili Akyazı Haber'e çarpıcı açıklamalarda bulundu. 
 
Kardeşinin ölümünün ardından 'selfie çekilirken düştü' şeklinde haberlerin çıktığını ancak kendilerinin olayın öyle olmadığını bildiklerini söyleyen Naim Yolcu; "
 
Talihsiz bir olay yaşadık. O gün kardeşimi Adli Tıp'tan almaya giden de bendim. Aradan 2,5 yıl geçti. Ondan sonra yaşadıklarımız haberlerde de çıktı; 'selfie çekilirken düştü' diye ama biz olayın öyle olmadığını biliyorduk. Ondan sonraki süreçte biz sessizce adalet aradık, bu olayın magazinleşmesini istemiyorduk. Hiç bir yerde de paylaşmadık. Sessizce olayın takipçisi olduk. Neticesinde davamız Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. 11 Şubat 2021'de de ilk duruşma başlayacak" dedi. 
 
KARDEŞİMİN ÜZERİNE KREDİLER ÇEKİLMİŞ
 
Veraset ilanı çıkarttıklarında kız kardeşi üzerindeki kredileri gördüklerini kaydeden Naim Yolcu, şunları söyledi; "İlk başta tabi düşünemedik ama aile veraset ilanı çıkarttığımızda kız kardeşimin üzerindeki kredileri gördük. Bunu sorduğumuzda bize ilk başta söylemedi. Biz araştırdıkça bu bireysel ferdi kaza sigortası yaptırdığını öğrendik ve bu bizi normal ölümden farklı bir düşünceye sevk etti. Bu yönde araştırma yaptık, savcılıkla da paylaştık bu bilgileri onlarda gerekli araştırmaları yaptı. 
 
ÖNCEDEN PLANLAMIŞ
 
Tabi insan bir çocuğu olacağı zaman isim koymak ister. Erkek çocuğu olacaktı ve kız kardeşim Hz. Hamza'yı çok severdi bu yüzden ismini Hamza koymak istedi. Damat ise Hamza değil Toprak olacak demişti. Biz o gün onu öyle düşünmemiştik ama bu olaylardan sonra bunu düşününce buradaki manidarlığı görüyoruz. Bizde oluşan düşünce önceden bu olayın planının, programının yapıldığı yönünde
 
BİR DEĞİL İKİ CAN KAYBETTİK
 
"Zaten kolay değil, ailece kolay şeyler yaşamadık. Bir değil iki can kaybettik. Bunu daha önceden basına yansıtmadık, magazinselleşsin istemiyoruz. Bu mühim bir dava, mühim bir olay. Ailece çektiklerimizi biz biliyoruz, 2 buçuk yıldır sabırla ve sessizce adaletin tecelli etmesini bekledik. Kimse kendi adaletini sağlasın istemedik. Bu 2 buçuk yıl kolay geçmedi, zor geçti ve bundan sonraki süreç nasıl olacak hep birlikte göreceğiz. Şuan bu konuları yeniden konuşurken bile ruhum sızlıyor. Hukuk önünde adalet yerini bulsun istiyoruz"
Elli4Park
Kardeşi cinayete kurban giden Naim Yolcu konuştu
Osman Kurucu Doğal Ürünler
Kardeşi cinayete kurban giden Naim Yolcu konuştu
Kardeşi cinayete kurban giden Naim Yolcu konuştu

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Ceza 2 hafta önce2021-02-12 23:36:16

Cok vahim cok acı.. Allah size ve ailenize sabırlar versın doğmamış sabi ve genc kardeşimizi allah cennetıyle karşılasın inş..

0
-0
Kemal ayaz 2 hafta önce2021-02-10 19:16:34

Allahın adaleti çok önemlidir herşeyden önce BAŞKAN'ım allah sabırlar versin çok üzüldüm gerçekten

0
-0
Kemal Ayaz 2 hafta önce2021-02-10 19:13:15

Başkan ALLAH rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah adalet er geç tecelli eder kesinlikle üzüldüm gerçekten

0
-0
osman dertlioglu 2 hafta önce2021-02-10 13:52:26

Güzel abim ALLAH SABIR VERSIN , insallah bu mahluk cezasini görecek.

0
-0
İsmail 2 hafta önce2021-02-10 01:19:00

400 bin lira için karısını ve doğmamış çocuğunu öldürdüyse eğer buna içerde bakmayacaksin aynen narkozu yüksek ver temiz birşekilde...

2
-0
Sakarya 2 hafta önce2021-02-09 22:33:56

Aklım hayalim almıyor bu nasıl mantık . Bunu yapanın aklı yok başka açıklama bulamıyorum..!!

2
-0
Vatandaş Kemal 2 hafta önce2021-02-09 21:17:31

Allah sabırlar versin başkanım. Filmleri aratmayacak elim bir hadise nihayet aydınlığa kavuşuyor. Giden geri gelmez elbette ama adalet yerini bulacak.

1
-1
Eski esnaf 2 hafta önce2021-02-09 20:36:30

Değerli kardeşim mevlam sana ve tüm aileye sabır versin metanet versin. İnsanılığın bittiği noktadayız.kardeşimizin mekanı cennettir inşallah.

2
-0
Gurbetci akyazili 2 hafta önce2021-02-09 17:55:56

Abicim allah yardimciniz olsun. Metanet sahibi olmaniz karakterinizin guzelligi

1
-0
Yusuf Genç 2 hafta önce2021-02-09 17:34:30

Kıymetli başkanım,öncelikle kardeşimize Allah'tan rahmet diliyorum,bu elim ve feci olayda sizlere ve alinenize Allah'tan sabırlar diliyorum.umarimki adalet yerini bulur,bir nebze yürginizdeki yangının sönmesine vesile olur. Çok üzgünüm

1
-0
Aydın Öztemel 2 hafta önce2021-02-09 14:00:27

Kıymetli başkanım,öncelikle kardeşimize Allah'tan rahmet diliyorum,bu elim ve feci olayda sizlere Allah'tan sabırlar diliyorum.umarimki adalet yerini bulur,bir nebze yurginizdeki yanginin sonmesine vesile olur.

1
-0
MRC Yapıdan Dev Proje
1 / 15
Lonca Doğalgaz
Akyazı Zirve Yapı

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama