Pirinç Halı Banner 02072020
BALIKÇI HÜSEYİN
Foto Ferit Stüdyo

Eğer bu listedeyseniz, yasaklardan muafsınız

18-11-2020 13:49:56 - AKYAZI
5855 OKUNMA | 10477 HİT
Eğer bu listedeyseniz, yasaklardan muafsınız

İçişleri Bakanlığı’nın gönderdiği genelgede,Covid-19 tedbirleri doğrultusunda sokağa çıkma kısıtlamasından muaf sayılacak kişilerde tek tek sıralandı

YAKICI MOBİLYA
Dün gerçekleşen Kabine toplantısının ardından corona virüsüyle mücadele kapsamında alınan yeni önlemler Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyuruldu. İçişleri Bakanlığı da gece saatlerinde 81 ilin valiliğine alınan yeni önemlerle ilgili olarak genelge gönderdi. Genelgede, Covid-19 tedbirleri doğrultusunda sokağa çıkma kısıtlamasından muaf sayılacak kişiler de tek tek sıralandı.
 
GÜVENLİK GÖREVLİLERİ: Özel güvenlikçiler dahil, kamu düzeni ve güvenliğinin sağlanmasında görevli olanlar. Özel güvenlik görevlileri dâhil…
 
YARDIM GÖREVLİLERİ: Acil Çağrı Merkezleri, Vefa Sosyal Destek Birimleri, Kızılay, AFAD'da ve afet kapsamında faaliyet yürütenler, görev alanlar.
 
MERKEZİ SINAVLARA GİRECEKLER: ÖSYM tarafından ilan edilen ve diğer merkezi sınavlara katılacağını belgeleyenler (bu kişilerin yanlarında bulunan eş, kardeş, anne veya babadan bir refakatçi) ile sınav görevlileri.
 
CENAZESİ OLANLAR, DEFİN GÖREVLİLERİ: Cenaze defin işlemlerinde görevli olanlar (din görevlileri, hastane ve belediye görevlileri vb.) ile birinci derece yakınlarının cenazelerine katılacak olanlar.
 
ALTYAPI ARIZA PERSONELİ: Elektrik, su, doğalgaz, telekomünikasyon vb. kesintiye uğramaması gereken iletim ve altyapı sistemlerinin sürdürülmesi ve arızalarının giderilmesinde görevli olanlar.
 
KARGOCULAR: Ürün ve/veya malzemelerin nakliyesinde ya da lojistiğinde (kargo dahil), yurt içi ve yurt dışı taşımacılık, depolama ve ilgili faaliyetler kapsamında görevli olanlar.
 
BAKIMEVİ ÇALIŞANLARI: Yaşlı bakımevi, huzurevi, rehabilitasyon merkezleri, çocuk evleri vb. sosyal koruma/bakım merkezleri çalışanları.
 
SANAYİ İŞÇİLERİ: Üretim ve imalat tesislerinde çalışanlar.
 
ÇOBANLAR, ARICILAR: Küçükbaş­-büyükbaş hayvanları otlatanlar, arıcılık faaliyetini yürütenler.
 
TEKNİK SERVİSLER: Servis hizmeti vermek üzere dışarıda olduklarını belgelemek şartı ile teknik servis çalışanları.
 
BEKÇİLER: İşyerlerinin kapalı olduğu saatlerde/günlerde sürekli olarak işyerlerini bekleyenler.
 
HAFTA SONU ÇALIŞACAK BELEDİYE PERSONELİ: Belediyelerin toplu taşıma, temizlik, katı atık, su ve kanalizasyon, ilaçlama, itfaiye ve mezarlık hizmetlerini yürütmek üzere hafta sonu çalışacak personel.
 
ZORUNLU DOKTOR RANDEVUSU OLANLAR: Zorunlu sağlık randevusu olanlar (Kızılay’a yapılacak kan ve plazma bağışları dahil).
 
ŞANTİYEDE TEMEL İHTİYAÇLARI KARŞILAYANLAR: Yurt, pansiyon, şantiye vb. toplu yerlerde kalanların gereksinim duyacağı temel ihtiyaçların karşılanmasında görevli olanlar.
 
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ÇALIŞANLARI: İş sağlığı ve güvenliği nedeniyle iş yerlerinden ayrılmaları riskli olan çalışanlar (iş yeri hekimi vb.),
 
VETERİNERLER: Veteriner hekimler.
 
OTİZMLİ REFAKATÇİLERİ: Otizm, ağır mental retardasyon, down sendromu gibi Özel Gereksinimi olanlar ile bunların veli/vasi veya refakatçileri.
 
SOKAK HAYVANLARINI BESLEMEKLE GÖREVLİLER: 7486 sayılı genelge kapsamında oluşturulan Hayvan Besleme Grubu Üyeleri ile sokak hayvanlarını besleyecek olanlar.
 
ÇİFTÇİLER: Bitkisel ve hayvansal ürünlerin üretimi, sulaması, işlenmesi, ilaçlaması, hasadı, pazarlanması ve nakliyesinde çalışanlar,
 
EVCİL HAYVAN GEZDİRENLER: İkametinin önü ile sınırlı olmak kaydıyla evcil hayvanlarının zorunlu ihtiyacını karşılamak üzere dışarı çıkanlar.
 
KURYELER: Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan saatler içerisinde evlere paket servis hizmetinde görevli olanlar.
 
MAHKEME KARARIYLA ÇOCUKLARINI GÖRECEKLER: Mahkeme kararı çerçevesinde çocukları ile şahsi münasebet tesis edecekler (mahkeme kararını ibraz etmeleri şartı ile).
 
MAÇI OLAN SPORCULAR: Seyircisiz oynanabilecek spor müsabakalarındaki sporcu, yönetici ve diğer görevliler.
 
BİLETLİ YOLCULAR VE GÖREVLİLER: Şehirlerarası toplu ulaşım araçlarında (uçak, otobüs, tren, gemi vb.) görevli olanlar ile bu toplu ulaşım araçlarıyla seyahat edeceğini bilet, rezervasyon kodu vb. ibraz ederek belgeleyenler.
 
METRO, OTOBÜS, DOLMUŞ SÜRÜCÜLERİ: Şehir içi toplu ulaşım araçlarının (metrobüs, metro, otobüs, dolmuş, taksi vb.) sürücü ve görevlileri.
 
ve genelgede belirtilen “Açık Olacak İşyeri, İşletme ve Kurumlarda” yönetici, görevli veya çalışanlar.
 
Sakarya Haber

Elli4Park

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Akyazi 2 hafta önce2020-11-20 21:38:36

Anladik sana bu mesaj Sana yasak cekirdek ye sadece ceza sana

0
-0
Anladık 2 hafta önce2020-11-19 09:40:50

Tamam bu listeye göre demekki yasak filan yok daha ne kaldı kim kaldı geriye yasak kime

0
-0
lol lol 2 hafta önce2020-11-19 09:15:03

lal lal...... yok mu senin işin gücün birtek 12. sınıflarmı karantinada . boş konuşmaya bayılıyorsunuz...

0
-0
Lal lal 2 hafta önce2020-11-18 22:19:25

12 ci sinifa giden ogrencilere serbest iksun seneyw uni sinavi var ne dersane ne okul bu cocuklar nasil sinav kazanacak

0
-0
Aradığınız Tüm Lezzetler Afiyet Izgarda
1 / 15
Murat Optik
Akyazı Zirve Yapı

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama