Aytaç Home
Çetinler Kereste İnşaat Akyazı
Akyazı Aktaş Sürücü Kursu

Bayraktar Türk toplumunda kadın özel bir konuma sahip

08-03-2022 18:17:34 - AKYAZI
Bayraktar Türk toplumunda kadın özel bir konuma sahip

ATSO Başkanı Z. Şinasi Bayraktar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Lonca Doğalgaz
Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Z. Şinasi Bayraktar, hayatın her alanında sevgiyi, fedakarlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınların huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşlarından olduğunu dile getirdi.
 
Türk toplumunda kadının çok özel bir konuma sahip olduğunu kaydeden Bayraktar, Dünyadaki birçok ülkeden önce Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verildiğini ifade etti. Bayraktar, Türk kadınının, Kurtuluş Savaşı’nda gösterdiği üstün gayret ile dünya milletlerine örnek olduğunu dile getirdi.
 
Türkiye’nin kadın hakları alanında öncü bir ülke olarak özgün bir deneyime sahip olduğunu anlatan Bayraktar, şu ifadelere yer verdi;
 
“Toplumsal hayatta önemli roller üstlenen kadınlarımızın hak ettikleri konuma gelmeleri, geleceğe güvenle bakmaları, sevgi ve hoşgörü ile yetiştirdikleri nesillerin mutluluklarının ve başarılarının ilk şartıdır.
 
Son günlerde ülkemizde gündeme gelen kadına yönelik şiddetin önlenmesi yine kadınlarımızın çocuklarını sevgi, saygı ve hoşgörülü bir yaklaşımla yetiştirmesinin çok önemli olduğuna inanıyorum.
 
Kadınlarımız milletimizi geleceğe taşıyan evlatlarımızı yetiştirdikleri gibi, siyaset, ekonomi, iş hayatı ve pek çok alanda çok önemli görevler üstlenmektedirler.
 
Kadınlarımız, iş hayatında, siyasette ve sosyal hayatta ağırlıklarını ne kadar çok hissettirirse arzu edilen refah düzeyine o kadar kolay ulaşırız. Kendine özgüveni gelmiş, ekonomik özgürlüğe sahip kadınlarımızın sayısı arttıkça gelişmişlik düzeyimiz de o paralelde artacaktır. Son yıllarda kadınların hem iş hayatında, hem siyasette hem de sosyal hayatta ön plana çıkmaya başladıklarını memnuniyetle görüyoruz ve ülkemizin geleceği açısından umutlarımız artıyor.
 
Bugünün anlam ve önemine istinaden ilçemizde faaliyet gösterecek olan tüm ortaklarının kadın olduğu ilk Kadın Girişimi ve İşletme Kooperatifinin kuruluşu odamız bünyesinde bulunan ticaret Sicili Müdürlüğünde gerçekleştirildi. ATSO adına Kooperatif yönetim kurulunun ve ortaklarının 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlar, ticaret hayatında başarılar dilerim ifadelerinde bulundu.
 
 Bu duygularla ülkemizde kadınların şiddete maruz kalan değil başarı hikâyelerinin anlatılması temennisi ile tüm kadınlarımızın ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum”dedi.
Güven Yapı
Bayraktar Türk toplumunda kadın özel bir konuma sahip
Akgün Restoran Çorba
Kazıda bulunan cesetle ilgili yeni gelişme
1 / 15
İstanbul Outlet

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama

Aytaş Home 2