Beşkardeşler
Aydın Metal
Whatsapp iletişim
Akyazı Aktaş Sürücü Kursu

ATSO BAŞKANI VE MECLİS BAŞKANIN’DAN VALİYE ZİYARET

13-02-2020 20:30:44 - AKYAZI
595 OKUNMA | 2173 HİT
ATSO BAŞKANI VE MECLİS BAŞKANIN’DAN VALİYE ZİYARET

ATSO Başkanı Z.Şinasi Bayraktar ve Meclis Başkanı Muzaffer Başer ile birlikte Sakarya Valisi Sayın Ahmet Hamdi Nayir’i ziyaret etti.

AKYAZI PANJUR
Ziyaretin amacı Akyazı’da TOBB ve Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası olarak yapılmakta olan 24 derslik orta okulun yapımı hakkında bilgi verdi. Bunun akabinde büyük ova (tapulaştırma) konuyla ilgili Vali beyle istişare yaptı. 
 
Akyazı merkezinin daralma noktasına geldiğini, büyük ova kapsamına giren batak köy’ün büyük ova kapsamı dışına çıkarılmasını Akyazı’nın önünün açılması içinde Akyazı’nın Batakköy’e doğru büyümesini ve Akyazı’nın gelişmesine büyük katkı sağlayacağı düşüncesinin oluştuğunu Vali beye ifade etti.
 
Geçtiğimiz hafta Akyazı Belediyesi tarafından hazırlanan proje bizzat Tarım Bakanımız sayın Bekir Pakdemirli'ye sunulmuş olup, Bakan beyde konuyla ilgili DSİ Genel Müdürlüğünü görevlendirmiştir. DSİ Genel Müdürlüğü konusunda da Vali beyden Başkanımız Şinasi Bayraktar sürecin hızlandırılması için ricada bulunmuştur. Bunun akabinde Kuzuluk Sanayi alanları içerisinde bulunan 103 hektarlık alana ilaveten imar planın dışında bulun 53 hektarlık alanında toprak kuruluna girmek suretiyle sanayi alanı ilan edilmesini Vali beyden rica etti.
 
Bu alanın 4’ncü 5’inci ve 6’ncı sınıf verimsiz tarım alanı olduğunu ve bu alanların eski kum, çakıl ocağı olduğunu Vali beye ifade etti. Ve bunun haricinde 49 hektarlık alan ise seracık alanı olarak plan çalışmaları yapılmış, ancak devamı sağlanamamış olup yapılan ilave imar planı çalışmaları kapsamında plan bütünlüğü açısından toprak kuruluna girecek olup toprak kurulu tarafından uygunluk kararının verilmesinin Akyazı’mızın gelişmesine büyük katkı sağlayacağını Vali beye ifade etti.
 
Sakarya Valisi Sayın Ahmet Hamdi Nayir verilen dosyaların incelendikten sonra yardımcı olacaklarını ifade ettiler.
 
ATSO Başkanı Z.Şinasi Bayraktar ve ATSO Meclis Başkanı Muzaffer BAaşer Vali beyle yapmış oldukları görüşmelerden büyük memnuniyet duyduklarını ifade ederek Vali beye teşekkür ettiler.
Güven Yapı
ATSO BAŞKANI VE MECLİS BAŞKANIN’DAN VALİYE ZİYARET
Ekip İnşaat & Hafriyat
ATSO BAŞKANI VE MECLİS BAŞKANIN’DAN VALİYE ZİYARET

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Kamil Tan 5 ay önce2020-02-14 08:38:30

Akyazı için çalışanlara teşekkürler saygilar

0
-0
Bakan Soylu'dan ilk açıklama
1 / 15
İSTANBUL SPOT 2
BENİM DÜNYAM ANAOKULU

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama