Okulun Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Tahsin Yılmaz tarafından 19-25 Aralık'ta Puzzle Turnuvası düzenlendi.
Turnuva, renkli parçaların bir araya getirilmesiyle oluşan heyecan verici anların sahne olduğu bir yarışma atmosferi oluşturdu.
Öğrencilere keyifli bir okul aktivitesi sunan aynı zamanda beyin gücü ve işbirliği becerilerini de öne çıkaran turnuvada öğrenciler, renkli puzzle parçalarının birleştirilmesi için yarıştılar.
Öğrenciler, strateji, hız ve işbirliği yeteneklerini sergilediler.
Öğrenciler, Türkiye Haritasını en kısa sürede bitirme hedefini gerçekleştirirken, aynı zamanda harita bilgisi, illerin bulunduğu yer, komşu ülkelerin neler olduğunu da öğrenmiş oldular.
Turnuvanın en heyecan verici anları ise finalde bütün okulun önünde puzzle bitirilmesi oldu.
İnönü Ortaokulu Müdürü Engin Kocaman, turnuvanın öğrencilerin zeka ve strateji becerilerini geliştirmeleri için eğlenceli bir fırsat sağladığını belirterek; "Katılımın yoğun olması ve öğrencilerin turnuvaya büyük ilgi göstermesi bizleri mutlu etti. Bu tür etkinlikler, öğrencilerimizin sosyal becerilerini artırmak ve beyin güçlerini geliştirmek açısından önem taşıyor" dedi.
Turnuvayı düzenleyen Tahsin Yılmaz ise "Puzzle Turnuvası, öğrencilerin sosyal etkileşimde bulunmalarına ve beyin jimnastiği yapmalarına olanak sağlarken, bir sonraki yıl düzenlenecek etkinliklere olan heyecanı da artırdı" diye konuştu.
Turnuvada dereceye giren öğrencilere ödül ve madalyaları verilerek turnuva sona erdi.
Sezai Yolcuoğlu