Çarşı Pazar
AKYAZI BELEDİYESİ whatshapp
Foto Ferit Stüdyo

Akyazı'nın Yeni Kaymakamı Belli Oldu

12-02-2018 17:05:16 - AKYAZI
6523 OKUNMA | 10500 HİT
Akyazı'nın Yeni Kaymakamı Belli Oldu

Akyazı Kaymakamlığı görevine Sakarya Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli'nin vekaleten atandığı öğrenildi.

Akyazı Aktaş Sürücü Kursu
Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı'nın Uşak İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği'ne atanmasının ardından ilçe kaymakamlığına vekalaten atama yapıldı. 
 
Akyazı Kaymakamlığı görevine Sakarya Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli'nin vekaleten atandığı öğrenildi. Ancak atamaya ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı. 
 
Mehmet Fatih Çicekli kimdir?
 
1976 Bayburt doğumlu olan Mehmet Fatih Çiçekli, ilkokulu Ankara/Sincan'da, ortaokul ve liseyi Ankara Merkez İmam-Hatip Lisesi'nde tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.
Yaklaşık 7 sene Rekabet Kurumu`nun çeşitli birimlerinde çalıştıktan sonra 2004 yılında Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Mülki İdare Amiri olarak sırasıyla Ordu/Çaybaşı, Bursa/Büyükorhan, Antalya/Gündoğmuş ilçelerinde vekâleten, Karabük/Yenice, Iğdır/ Aralık ve Elazığ/Palu ilçelerinde ise asaleten görev yaptı. 
Bu arada vatani görevini İstanbul Merkez Komutanlığı`nda Disiplin Subayı Deniz Teğmen rütbesiyle tamamladı. Görevi sırasında İçişleri Bakanlığı tarafından “The University of Sheffield`da Pre-MBA Eğitimi” almak üzere 9 ay süre ile İngiltere`ye, son dönemde de 1 aylık süre ile “Çin Devlet Sistemi Hakkında Eğitim Proğramı” kapsamında Çin Halk Cumhuriyetine gönderildi.
Karabük/Yenice Kaymakamlığı sırasında yaptığı çalışmalar ve özellikle ilçenin turizme kazandırılması konusundaki proje faaliyetleri nedeniyle 2010 yılında "Türk İdareciler Derneği" tarafından "Vali Hüseyin Öğütcen - Yılın İdarecisi" ödülüne layık görüldü ve ödülünü Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül’ün elinden aldı.
2015 yılı Ağustos ayından beri de Sakarya Vali Yardımcılığı görevini yürüten Mehmet Fatih Çiçekli, Sakarya/Söğütlü Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli hanım ile evli olup, Yavuz Selim ve Muhammed Ali isimli iki erkek çocuk babasıdır. 
İyi derecede İngilizce bilmektedir.
MERAM PİDE
Akyazı'nın Yeni Kaymakamı Belli Oldu
Ekip İnşaat & Hafriyat

YORUM YAZ

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.Üye değilseniz üye olmak için tıklayınız.Giriş yapmak için tıklayınız
E devlet ten milyonları ilgilendiren değişiklik
1 / 15
İHLAS TERMAL OTEL
Kuzuluk Tabiatpark

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama