Beşkardeşler Halk Günü 111219
Çarşı Pazar
Foto Ferit Stüdyo

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı İstifa Etti

25-07-2019 21:11:32 - AKYAZI
5020 OKUNMA | 7977 HİT
AK Parti Gençlik Kolları Başkanı İstifa Etti

AK Parti Akyazı Gençlik Kolları Başkanı Sadık Bora İstifa Etti.

Kardeş Payı Aperatif
AK Parti ilçe Teşkilatında sular bir türlü durulmuyor.  Yönetim hataları ve entrikaları sebebiyle partide çalışacak genç kalmadı denecek kadar azaldı.
 
İlçe Teşkilatını yönetenlere başkan dayanmıyor. 5 yılda 5 başkan değişikliği. Ekrem Gümüş ile başlayan süreç, Yunus Emre Kahveci, Osman Öztürk, Ali Osman Yıldız ve Sadık Bora ile devam etti. Gelinen son noktada yine başa dönüldü. Gençlik Kollarını araç olarak kullananlar, Akyazı’nın gençlerini partiye ve davaya küstürdü. Kendi milletvekilliği ve başkanlığının garantisi için yakın eş, dost, ahbap ilişkileriyle ilçe gençlik kolları atayanlar sebebiyle ekarte edilen gençler partiden uzaklaştı veya uzaklaştırıldı. 
 
Son olarak yaşanan olay durumun geldiği boyutu ortaya koymuş gençlik kolları atamasında milletvekili  müdahalesi gündeme gelmişti.  Çeşitli kişilerin hırsları uğruna Akyazı İlçe Gençlik Kollarına kadar müdahil olduğu ve partiden çok sayıda gencin ayrılmasına sebep olduğu iddia edilmişti. 
 
Seçim öncesi gençlik kolları başkanının istifasıyla boşalan koltuğa siyasilerin yakından tanıdığı ve gençlerin sevdiği bir isim mazbatasını almak üzere Ankara’ya çağrılmış. O esnada devreye girilerek Feyzi Bora’nın yeğenini gençlik kolları başkanlığına getirilmişti. Dışarıdan bazı siyasi ve milletvvekillerinin ilçede gençlik kollarına kadar müdahale etmesi ve hak edenlerin ekarte edilerek yerine torpille adam atanması tepkiye sebep olmuştu. 
 
Yerel seçime bir ay kala torpille atanan Bora askere gidince yerel seçime gençlik kolları olmadan girilmişti. Seçim sonrası görevine başlayan Bora Bu hafta görevinden istifa ettiği öğrenildi. 
 
Şimdi ise geçmişten ders alınarak gençliği toparlayıcı bir başkan mı yoksa temayül yoklamalarında kendilerine oy verdirmek için kukla bir gençlik kolları başkanı seçilecek merak konusu .
Elli4Park

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
abmü 5 ay önce2019-07-26 09:37:33

Hay kalemine yüreğine sağlık ne zamandır boyle gerçekleri yapıcı bir dille yazan bir haber sitesi ve gazeteci arıyorduk çok şükür :)

10
-5
burak 5 ay önce2019-07-26 08:07:40

Ekrem gümüşü kimin getirdiğini herkez biliyor, orada çok kişinin hakkı yenildi, yunus kahveciyi nail kahveci getirdi, osman öztürkü ismet öztürk, Ali osmanı da herkez biliyor zaten, sadık desen tam fiyasko, erdinçin oğlu fevzinin yeğeni diye yaptılar. Yani şu işlerde bile partinin en alt kademesinden üst kademesine kadar liyakat sıfır, torpil tavan yapmış, gerçek akpliler küsmüş gitmiş, millet vekili belediye başkalnlıklarındada aynıtorpil sistemi devam etmekte. İşte akpnin çökmesinin en büyük sebebide bu adam kayırmacılık. Hak etmeyene hak edilen yeri verirsen böyle olur finalde.

6
-5
Vali Nayir ve Akyazı Kaymakamı Küçücek te
1 / 15
Ekmek Arası
BENİM DÜNYAM ANAOKULU

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama