Yaya Geçidi
BALIKÇI HÜSEYİN
AKYAZI BELEDİYESİ whatshapp
Foto Ferit Stüdyo

Ailelere teknoloji bağımlılığı anlatıldı

05-11-2018 15:12:34 - AKYAZI
533 OKUNMA | 688 HİT
Ailelere teknoloji bağımlılığı anlatıldı

Akyazı'da 'Aile ve Çocuk’ seminerleri kapsamında ailelere teknoloji bağımlılığı anlatıldı.

Akyazu Nuh Halı Yıkama
Akyazı, Sapanca, Geyve ilçe Sosyal Gelişim Merkezlerinde (SGM) gerçekleştirilen seminerlere Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürü Murat Kıroğlu’nun yanı sıra konuşmacı olarak Büyükşehir Belediyesi Aile Danışmanı Semiha Özgür Sezer katıldı.
 
Sezer, seminerlerde ailelere ‘Teknoloji ve oyun bağımlılığı’ çocuklara ise ‘Teknolojiyi doğru kullanıyorum’ adlı seminer verdi. Teknolojinin yararları ve zararları hakkında dikkat edilmesi gereken bilgilerin verildiği seminerlere aileler ve çocuklar yoğun ilgi gösterdi. 
 
“Belli aralıklarla oynamalılar” 
 
Günümüzde çocukların teknoloji bağımlısı tehdidi altında bulunduklarına dikkat çeken Sezer, “Çocuklarda şu günlerde en sık tablet bağımlılığı görülmektedir. Ailelerin temin etmekte zorlanmadığı ve ulaşılabilirliği en kolay cihaz olduğu için. Tabletlerde daha çok video, çizgi film izliyorlar ve en çok da oyun oynuyorlar.
 
Şu an gördüğümüz en yaygın bağımlılık türü bu.
Biz genellikle çocuğun üç yaşına kadar televizyon, telefon ya da internet gibi teknolojik aletleri kullanmasını dil ve bilişsel gelişimini korumak amacıyla uygun görmüyoruz.
 
Daha sonraki yaşlarda belli zaman dilimleri belirlenip o aralıklarda oynamasını öneriyoruz. İnternet ve oyun bağımlılığı bazı hastalıklarla beraber görülür. Özellikle sosyal fobi, dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu, davranım bozukluğu, alkol ve madde bozukluğuyla beraber sıktır.
 
Cep telefonlarının ve bilgisayarın yaydığı radyasyon en çok çocuklara zarar veriyor. Radyasyon yayan cep telefonları, televizyon, bilgisayar; beyin hasarlarına, kanser ve birçok hastalığı tetikliyor, vücutta etkilemediği hücre yoktur.
 
Özellikle çocukların beyni daha çok etkilenmektedir” diye konuştu.
İlhan Halı Yıkama Akyazı
Ailelere teknoloji bağımlılığı anlatıldı
Karaktem Halı Yıkama
Ailelere teknoloji bağımlılığı anlatıldı
Ailelere teknoloji bağımlılığı anlatıldı
Ailelere teknoloji bağımlılığı anlatıldı

YORUM YAZ

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.Üye değilseniz üye olmak için tıklayınız.Giriş yapmak için tıklayınız
UKBA TURİZİM KAYITLARI DEVAM EDİYOR
1 / 15
ÇAĞRI OTOMOTİV
Kuzuluk Tabiatpark

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama