Beşkardeşler online alışveriş
Çetinler Kereste İnşaat Akyazı
Hacıoğulları Pide Kebap Lahmacun 2

ADAFADdan iki farklı sunum

28-02-2020 17:00:27 - AKYAZI
541 OKUNMA | 1125 HİT
ADAFADdan iki farklı sunum

ADAFAD biri belgesel diğeri kısa film olmak üzere iki farklı sunum gerçekleştirildi.

Özgür Adımlar
Fotoğraf sanatı üzerine sanatsal faaliyetler gerçekleştiren bir sivil toplum kuruluşu olan ADAFAD, dün akşam SAMEK eğitim merkezinde biri belgesel diğeri kısa film olmak üzere iki farklı sunum gerçekleştirildi.
 
Giriş konuşmasını başkan Hatice Ekiz’in yaptığı etkinlikte, yapımcılığını Ahmet Zeki Okur’un üstlendiği yönetmenliğini ise Ali Fuat Altın’ın gerçekleştirdiği “Hayalimdeki Müze” isimli belgesel filmde Adapazarı’nda yıllarca elektronik ürün ve özellikle de fotoğraf makinesi tamiri ile ilgilenen Tamer Selçuk’un uzun yıllar boyunca ve büyük çaba harcayarak yaptığı fotoğraf makinesi koleksiyonunun büyük bir müzeye dönüştürülme hikâyesi anlatıldı. Film gösteriminden sonra yapılan söyleşide müze oluşumu ve film çekim süreci ayrıntılı olarak konuşuldu. Tamer Selçuk müze yapılması için daha önce uzun süre destek arayışında olduğunu ve Sakarya’da tüm kurumları dolaşarak destek istediğini ancak gerekli desteği bulamadığı için İstanbul’da farklı belediyeler ve kurumlarla görüştüğünü netice alamadığı için en son Malatya Büyükşehir Belediyesiyle yaptığı görüşmeden sonra projeye destek bulduğunu belirtti. Malatya’da özel olarak tahsis edilen binada açılan müzenin altı bine yakın parça ile şu anda alanında dünyanın en büyük üçüncü fotoğraf makinesi müzesi olduğunu belirtti. Selçuk aynı zamanda kurulan müzeyi görmek için şehir dışından turlar düzenleyerek gelenlerin olduğunu ve şu ana kadar 350 bin kişinin müzeyi gezdiğini belirtti.
 
İkinci sunum olan kısa filmin konusu ise “Dijital Yalnızlık” idi. Yönetmenliğini fotoğraf sanatçısı Hüsna Altın’ın yaptığı kısa filmin görüntü yönetmenliğini Ali Fuat Altın gerçekleştirdi. “Z Kuşağı” adıyla çekilen film, dijitalleşen dünyamızda özellikle çocuklarımızın gerçek dünyadan nasıl uzaklaştığını, bu durumu fark eden ebeveynlerin, çocukları gerçekliğin ve doğanın varlığının farkındalığını artırabilmek için verdiği mücadeleyi anlatan film beğeniyle izlendi. Film sonrası söyleşiyle devam eden etkinlik teşekkür plaketleri taktim edilerek sonlandı.
Pizza Park
ADAFADdan iki farklı sunum
Ekip İnşaat & Hafriyat
ADAFADdan iki farklı sunum
ADAFADdan iki farklı sunum
ADAFADdan iki farklı sunum
ADAFADdan iki farklı sunum
ADAFADdan iki farklı sunum

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Polisden Kaçış Arkta Son Buldu
1 / 15
KARAKTEM HALI YIKAMA AKYAZI
Kök İş

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama