Çetinler Kereste İnşaat Akyazı
Akgün Restoran

51 Yaşında Görmeyen Gözleriyle Hafız Oldu

24-03-2018 20:09:51 - AKYAZI
51 Yaşında Görmeyen Gözleriyle Hafız Oldu

Akyazı Müftülüğü'ne bağlı Yıldırım Kız Kur'an Kursu öğrencisi 51 yaşındaki görme engelli Fatma Çelik, ses kaydı dinleyerek hafız oldu.

AKYAZI PANJUR
Yıldırım Kız Kur'an Kursu öğrencisi görme engelli Fatma Çelik, sadece ses kaydı dinleyerek hafızlığını tamamladı.  Çelik'in azmi, herkesin takdirini topladı. Byüzük bir azim örneği göstererek hocasının kasede yaptığı ses kayıtlarını dinleyerek kuran-ı kerimi ezberleyen Fatma Çelik için 24 Mart Cumartesi günü Yıldırım Kız Kur'an 
 
Kursu'nda hafızlık merasimi yapıldı. 
 
Programda azimle çalışan Çelik’in yaşadıklarını konu alan slayt gösterisi izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı. 
 
YILDIRIM KIZ KUR'AN KURSUNDA HAFIZLIK YAPMAK BİR AYRICALIK
 
Yıldırım Kız Kur'an Kursu hocalarına ayrı ayrı teşekkür eden Çelik; "Burada hafızlık yapmak gerçekten bir ayrıcalık. Bana hafızlık sürecimde destek olan, sesiyle ezber yapmamı sağlayan Sebahattin Çalışkan hocamıza, sabırla benimle ilgilenerek bana desteğini hiç bir zaman esirgemeyen Müyesser Çalışkan hocama ve kursta görev yapan tüm hocalarımıza, bu kursun yapılmasında büyük katkıları olan rahmetli Hasan Yıldırım amcama, eşi Fatma Yıldırım yengeme, burada görevli hocalarımız ve talebe arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum" dedi. 
 
ENGELLİ OLMAK HİÇBİR ŞEYE ENGEL DEĞİL
 
Hocalarının kendisiyle çok ilgilendiğini ifade eden Fatma Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü; "Allah hepsinden razı olsun. Bana bugüne kadar destek olan tüm büyüklerime aileme sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Bana inandılar. Benim bugünlere gelmeme vesile oldular. Engelli olmanın hiçbir şeye engel olmadığını gösterdim. Yeter ki inanın ve pes etmeyin. Başarı mutlak gelecektir."
 
İrtibat Tel: 0505 265 0607
Nuray Gökçe photography
51 Yaşında Görmeyen Gözleriyle Hafız Oldu
Emren Bilisim Akyazi

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Bebemall Bebek'te Kampanya
1 / 15
İkizler Tarım Fındık Alım Satımına başladı

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama