Beşkardeşler Market Büyük İndirim
BALIKÇI HÜSEYİN
Foto Ferit Stüdyo

30 yıldır topladığı antika eşyaları berber dükkanının önünde sergiliyor

30-03-2019 16:20:57 - AKYAZI
2307 OKUNMA | 3016 HİT
30 yıldır topladığı antika eşyaları berber dükkanının önünde sergiliyor

Akyazı'da berberlik yapan Kenan Türk, 30 yıldır topladığı antika eşyaları berber dükkanının önünde müze haline dönüştürdüğü kamyonette sergiliyor.

AKYAZI PANJUR
Akyazı ilçesinde 30 yıldır berberlik yapan ve en büyük meraklarından biri antika eşya toplama olan Kenan Türk, Türkiye'nin çeşitli illerinden temin ettiği antika eşyaları, mesleğini icra ettiği dükkanının önündeki kamyonetin kasasında vatandaşların beğenisine sunuyor.
 
Türk, yaptığı açıklamada, 30 yıldır berberlik mesleğini icra ettiğini, antika eşyalara ilgi duyduğu için böyle bir çalışma hazırladığını söyledi.
 
Antika toplama işini hobi olarak yaptığını belirten Türk, şöyle devam etti:
 
"Çeşitli illeri gezip bulduğum antika eşyaları müze haline getirdiğim mobil kamyonetimde sergiliyorum. Çeşitli illeri gezerek buradaki antika eşyaları topluyorum. Burada eski şamdan, bakraç, ibrik, plaklar ve tekerlekler gibi birçok antika eşya var. Bazı eşyalar 150 yıllık. Akyazı'dan da topluyorum. Bir müze açmak istiyorum. Şu anda seyyar müze olarak antika eşyaları sergiliyorum ve vatandaşlardan da çok güzel tepkiler var. Ben bunları toplamak için bit pazarlarını, antikacıları ve hurdacıları geziyorum. Ankara, Bursa, Eskişehir, İstanbul ve Kocaeli gibi birçok illeri gezip bu antika eşyaları topluyorum ve mobil aracımda sergiliyorum."
 
İlçe sakinlerinden Fatih Kıyıcı da daha evvel böyle seyyar müze gördüğünü fakat bu seyyar müzenin farklı olduğunu dile getirdi.
 
Kenan Türk sayesinde de ilçelerinde seyyar müzeyi yakından görme şansı olduğunu aktaran Kıyıcı, "Burada geçmişten geleceğe bir köprü kurulmuş gibi oldu. Akyazı'da yıllar önce kullanılmış eşyaları tekrar germek bizim için güzel bir şey. Çok eskiden kullanılmış 150 yıllık objeler, bunları burada görmek insana ayrı bir haz veriyor. Bunları gördükçe geçmişe bir yolculuk yapmış gibi oluyoruz." diye konuştu.
Güven Yapı
30 yıldır topladığı antika eşyaları berber dükkanının önünde sergiliyor
Ekip İnşaat & Hafriyat
30 yıldır topladığı antika eşyaları berber dükkanının önünde sergiliyor

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Stand Up gösterisi büyük beğeni topladı
1 / 15
İSTANBUL SPOT 2
Kök İş

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama