Beşkardeşler Acelle Alışveriş
Aydın Metal
Akyazı Emlak

İşte fırsat- al/sat !!!

2010-08-02 00:00:00 - Halil AKAN
2150 OKUNMA

Evet, sevgili okurlar yatırım aracı olarak asla tavsiye etmediğim döviz kısa vadeli kazanç getirecek seviyede, eğer nakit fazlanız varsa döviz alabilirsiniz hiç çıkmasa referandum tarihi yaklaştıkça hayır çıkma ihtimali üzerine kurlar yükselebilir ve iyi paralar kazındırabilir yatırımcısına. Tabi ki risk almadan para kazanmak imkânsız, bu yüzden azda olsa risk almış olmak gerekmektedir. Bu görüşten sonra kısaca önerilerimize geçecek olursak:

Euro/Dolar kuru ve Parite açısından yukarda da belirttiğim gibi kurlar alım için oldukça cazip. Ben kademeli alım yapılmasını öneririm. Örneğin hepsini bir seviyeden almaktansa her düşüşte alım yapmak daha doğru olacaktır. 1.48-1.50 aralığından bir miktar alıp 1.42-1.45 aralığı beklenir son olarak da 1.36- 1.38 aralığı beklenir ve bu seviyelerden alınarak alım işi sonlandırılmalıdır. Euro da ise, 1.92-1.95 aralığında ilk alım, 1.90-1.92 ikinci alım ve 1.87 son alım seviyesi beklenir ve alım kapatılır. Parite de şuan almaktansa satmak daha mantıklı uzun vadeli alım için daha erken. İlk satım 1.3070-1.3150 aralığından euro verip dolar alınabilir son satım 1.33 beklenmeli ve satış kapatılmalı. Alım için 1.26 ları bekleyin paritede.

Altına gelince: altın tl bazında dolar kurundaki düşüş nedeniyle alım fırsatı veriyor. Siz siz olun TV ekranlarında söylendiği gibi çok düşüş beklemeyin. Daha öncede belirttiğim gibi düşüşte max 48-52 aralığı olur çokta daha aşağıları beklemek zor görünüyor. O halde ne yapmak gerekir, nasıl bir yol izlenmeli? Bence dolar bazında da altın bazında da bu seviyeler satım için uygun değil her ne kadar çok düşüş beklense de ben düşüş beklemiyorum. İran-lübnan- İsrail arasındaki gerginlik altını tırmandırır. Dünyada faizler düşükken para ya borsalara kayar ya da altına. Ben size 56-57000 aralığından alım yapmaya başlayın daha düşmeye devam ederse almaya devam edin. Bu yüzden alım için ayırdığınız paranızı hemen tamamını kullanmayın düşüşlere ayırın böylece düşse de siz maliyetinizi düşürmüş olursunuz. Dolar bazında 35800-37200 aralığı alım için uygun. Ons 1158 ilk ciddi destek burası aşağı kırılırsa 1100 ve 1000$ çok kuvvetli destek kar amaçlı bu seviyelere gelebilir siz siz olun kenarda paranız varsa bu altın olsun euro dolar değil. Özelliklede referandum yaklaştıkça kurları yüksek bulduğunuzda (biz bu satırlardan sizlere gereken zamanı aktarmaya çalışacağız) dövizinizi satın düşük seviyelerden altına çevirin.

 

Kısaca; dövizde ve altında şuan ki seviyeler alım için uygundur. Satım için değil…

Soru, görüş ve önerileriniz için mail adresim: akan_751@hotmail.com

 

U Y A R I                  

  BURADA YER ALAN YATIRIM BILGI, YORUM VE TAVSIYELERI YATIRIM DANISMANLIGI KAPSAMINDA DEGILDIR. YATIRIM DANISMANLIGI HIZMETI SERMAYE PIYASASI KURULU TARAFINDAN YAYIMLANAN SERI:V, NO:52 SAYILI `YATIRIM DANISMANLIGI FAALIYETINE VE BU FAALIYETTE BULUNACAK KURUMLARA ILISKIN ESASLAR HAKKINDA TEBLIG`

CERCEVESINDE ARACI KURUMLAR, PORTFOY YONETIM SIRKETLERI, MEVDUAT KABUL ETMEYEN BANKALAR ILE MUSTERI ARASINDA IMZALANACAK YATIRIM DANISMANLIGI SOZLESMESI CERCEVESINDE SUNULMAKTADIR. BURADA ULASILAN SONUCLAR TERCIH EDILEN HESAPLAMA YONTEMI VE/VEYA YORUM VE TAVSIYEDE BULUNANLARIN KISISEL GORUSLERINE DAYANMAKTA OLUP, MALI DURUMUNUZ ILE RISK VE GETIRI TERCIHLERINIZE UYGUN OLMAYABILECEGINDEN SADECE BURADA YER ALAN BILGILERE DAYANILARAK YATIRIM KARARI VERILMESI SAGLIKLI SONUCLAR DOGURMAYABILIR.

Diğer Yazıları

Araç kiralamak artık çok kolay
1 / 15
KARAKTEM HALI YIKAMA AKYAZI
Akyazı Zirve Yapı

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama