Beşkardeşler Acelle Alışveriş
ETÇiM
Hacıoğulları Pide Kebap Lahmacun 2

Beklentiler değişiyor, stratejide değişmeli…

2010-01-26 00:00:00 - Halil AKAN
2199 OKUNMA

Beklentiler değişiyor, stratejide değişmeli…

 

Hala IMF ile anlaşma imzalanamadı, olağandışı bir gerginlikte yok hükümette dim dik ayakta olunca ekonomide her şey rayında gidiyor dolayısı ile iyimser hava hâkim şuanda durum böyle olunca da stratejimizi değiştirmemiz gerekmektedir. Kısaca beklentilerimizi aktarmaya çalışacağım…

 

Euro/Dolar kuru ve parite;

Euro o eski itibarini kaybetti artık dolara kaymaya başlayacaklar dikkatli olmak gerekir diye düşünüyorum. Yani 1.40 dan döner dediğimiz parite sanırım 1.40’ı destek yaptı. 1.42 ve üzeri euro satıp dolar almak döviz bazında kazançlı çıkmanızı sağlayacaktır diye düşünüyorum. Kurlarda ise yükselişler olacaktır bunları satış fırsatı olarak değerlendirmenin uygun olacağını düşünmekteyim. Bu noktada sadece pariteye ilişkin beklentimizde kısmı değişiklik yapıyoruz paritede önce düşüş sonra hemen çıkış bekliyorduk, şimdi ise önce yükseliş sonra hemen dşüş bekliyoruz.

 

Ons/altın fiyatı;

Altında düşüş yükselişten daha kesin gibi gözüküyor. 1115$ ve üzerinde dolar bazında satış yapılabilir. Alım için beklenilmesi daha doğru olacaktır. 1020$ kırılırsa 950$ ları görmemiz zor olmayacaktır.  Bekleyin taban yapsın sonra alır kenara atarsınız ve iyi kazanç elde edersiniz.

 

Kısaca şuan da her yükselişi satış olarak değerlendirmek en doğru strateji olacaktır.

 

U Y A R I                  

  BURADA YER ALAN YATIRIM BILGI, YORUM VE TAVSIYELERI YATIRIM DANISMANLIGI KAPSAMINDA DEGILDIR. YATIRIM DANISMANLIGI HIZMETI SERMAYE PIYASASI KURULU TARAFINDAN YAYIMLANAN SERI:V, NO:52 SAYILI `YATIRIM DANISMANLIGI FAALIYETINE VE BU FAALIYETTE BULUNACAK KURUMLARA ILISKIN ESASLAR HAKKINDA TEBLIG` CERCEVESINDE ARACI KURUMLAR, PORTFOY YONETIM SIRKETLERI, MEVDUAT KABUL ETMEYEN BANKALAR ILE MUSTERI ARASINDA IMZALANACAK YATIRIM DANISMANLIGI SOZLESMESI CERCEVESINDE SUNULMAKTADIR. BURADA ULASILAN SONUCLAR TERCIH EDILEN HESAPLAMA YONTEMI VE/VEYA YORUM VE TAVSIYEDE BULUNANLARIN KISISEL GORUSLERINE DAYANMAKTA OLUP, MALI DURUMUNUZ ILE RISK VE GETIRI TERCIHLERINIZE UYGUN OLMAYABILECEGINDEN SADECE BURADA YER ALAN BILGILERE DAYANILARAK YATIRIM KARARI VERILMESI SAGLIKLI SONUCLAR DOGURMAYABILIR.

Diğer Yazıları

Araç kiralamak artık çok kolay
1 / 15
Servet Usta Akyazı
Akyazı Zirve Yapı

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama