Beşkardeşler Sonbahar Kampanyası 18112019
ETÇiM
Akyazı Emlak

Sulu Söndürme Sistemleri

07-03-2019 18:04:03 - YAŞAM
236 OKUNMA | 256 HİT
Sulu Söndürme Sistemleri

Sulu yangın söndürme sistemleri, meydana gelebilecek bir yangın esnasında yangının hızlı bir şekilde söndürülmesi bakımından en çok tercih edilen ve s

Özgür Adımlar

Sulu yangın söndürme sistemleri, meydana gelebilecek bir yangın esnasında yangının hızlı bir şekilde söndürülmesi bakımından en çok tercih edilen ve sıklıkla kullanılan bir sistemdir. Yangın sprink çeşitleri arasında yer alan sulu yangın söndürme sistemleri eğer uygulanacak mahalde su ile temas etmesinde zarar görmeyecek ürünler varsa kullanımı tercih edilebilir.

Spring yangın söndürme sistemi, yangının yayılmasının önlenmesinde ve söndürülmesinde en başarılı ve etkili sonuçları veren sistemlerin başında gelmektedir.

Yangın sprinkleri çeşiti olan sulu yangın söndürme sistemleri, yangın anında en hızlı müdahaleyi gerçekleştiren sistemdir.

Yangın söndürme tesisatı içerisinde bulunan sprinkler sistemi, yangını algıladıkları anda devreye girerek su püskürtme kanallarından ortama su püskürterek yangına müdahale eden bir sistemdir. Sprink çeşitlerinin en önemli özelliği, yangın anında su ile müdahale ederek yangının yayılmasını engeller ve alevleri ortadan kaldırır.

Sulu Söndürme Sistemleri Nelerdir ?

Yangın sprink çeşitleri arasında yer alan sulu söndürme sistemlerinde uygulama alanlarına göre farklı boşaltma ekipmanları kullanılır. Bu sprink çeşitleri, sprinklerler, nozullar, monitörler ve yangın dolapları gibi ekipmanlardır.

Sprinkler sistemi yangından korunmak için kullanılan su dağıtım tesisatına göre tasarlanır. Sulu yangın söndürme sistemleri tesisatı yapılırken ıslak borulu baskın sistem ya da ön tepkili sistem olarak kurulabilen bu sistemlerden hangisinin kurulacağı tasarıma göre tercih edilir.

Spring yangın söndürme sistemi çalışma şeklini öğrenmek için sprinkler sistemi nasıl çalışır sorusunu sormak gerekir. Yağmurlama sistemi olarak da adlandırılan ve sulu yangın sprink çeşitleri arasında yer alan sprink çeşitleri, endüstriyel yangın söndürme sistemleri arasında birinci sırada yer alır. Sulu yangın söndürme sistemleri, suyla reaksiyona giren su ile yayılan malzemelerin, suyun zarar verebileceği değerli eşyaların (mekanik aksamların, server odaları, kağıt ve yazma eserler vb.) bulunmadığı ortamlarda yangından korunmak amacıyla kullanılırlar.

Güvenliğinizi Sulu Söndürme Sistemleri İle Garantiye Alın!

Spring yangın söndürme sistemi B sınıfı, D sınıfı ve E sınıfı yangınlar harici kullanımı en yaygın olan sprink çeşitleri arasındadır. Sprinkler sistemi çeşitleri içerisinden en kullanışlı olanı sulu sprinkler sistemleridir.

Endüstriyel sulu yangın söndürme sistemleri malzemelerinin tamamı, birinci sınıf kalitede malzemelerden üretilmiştir. Sulu yangın söndürme sistemleri üretiminde öncelik daime güvenliktir. Bu nedenle cihazların tamamı en kaliteli malzemelerle üretilmektedir. Yangın söndürme sistemleri tümü FM onayı, UL listesi, VDS onayı, LPCB onayı gibi uluslararası onaylara sahiptir. Sprinkler sistemi içerisinde yer alan yangın söndürme tesisatı da dahil olmakla birlikte spring yangın söndürme sistemi için hidrolik hesap programları da yine FM onayı, UL listesi ve VdS onaylarına sahiptir ve endüstriyel yangın söndürme sistemleri için optimal çözümler sunulmaktadır.

Kaynak: https://www.evenos.com.tr

Emren Bilisim Akyazi

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Çukur Oto Kuaför Hizmetinizde
1 / 15
İSTANBUL SPOT 2
Kök İş

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama