Beşkardeşler online alışveriş
Çetinler Kereste İnşaat Akyazı
Whatsapp iletişim
Kuzuluk Emlak

Ücretsiz izne ayrılan işçiler için başvurular başladı

22-04-2020 23:51:15 - TÜRKİYE
1243 OKUNMA | 2563 HİT
Ücretsiz izne ayrılan işçiler için başvurular başladı

Ücretsiz izne ayrılan işçiler için başvurular başladı. Nakdi Ücret Desteği başvurusu yapmak isteyen yurttaşlar için izlenecek yollar bakanlık tarafınd

Özgür Adımlar
Nakdi Ücret Desteği başvurusu yapmak isteyen yurttaşlar için izlenecek yollar bakanlık tarafından açıklandı.
 
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ücretsiz izne ayrılan işçiler için Nakdi Ücret Desteği'ne başvuruların bugün başladığını bildirdi.
 
Bakan Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, Nakdi Ücret Desteği'ne başvuru sisteminin bugün açıldığını belirterek, işverenlerin ücretsiz izne ayrılan işçilere ilişkin bildirimlerini SGK'nin https://uyg.sgk.gov.tr/IsverenSistemi adresinden Covid-19 Ücretsiz İzin Ekranı'nı seçerek bugünden itibaren yapabileceklerini ifade etti.
 
Bildirimlerin ücretsiz izin verilen her ay için ayrı ayrı olmak üzere, ücretsiz iznin verildiği ayı izleyen ayın 3'üne kadar yapılacağını bildiren Selçuk, çalışanların ayrıca bir başvuru yapmasına gerek olmadığını vurguladı.
 
AYIN 8'İNDEN İTİBAREN ÖDENECEK
 
15 Mart 2020'den sonra iş akdi feshedilen ancak işsizlik ödeneğine hak kazanamayanlara da Nakdi Ücret Desteği verileceğini bildiren Selçuk, bu işçilerin daha önce yapmış oldukları işsizlik ödeneği başvurusu dışında herhangi bir başvuru yapmasına gerek bulunmadığını kaydetti.
 
Selçuk, 15 Mart’tan sonra işten çıkarılan ve işsizlik ödeneğine başvurmamış olanların, https://esube.iskur.gov.tr adresinden veya e-devlet aracılığıyla işsizlik ödeneğine başvuruda bulunabileceğini belirterek, "Ücretsiz izne ayrılan işçilerimizle 15 Mart'tan sonra işten çıkarılan ve işsizlik ödeneğine hak kazanamayanlara, Nakdi Ücret Desteği, İŞKUR tarafından izleyen ayın 8'inden itibaren ödenecek." ifadelerini kullandı.
 
Nakdi Ücret Desteği uygulamasından kimlerin yararlanacağına ilişkin Selçuk, "Ücretsiz izne ayrılan, Kısa Çalışma Ödeneğimizden yararlanamayan, 15 Mart'tan sonra iş akdi feshedilen ancak işsizlik ödeneğine hak kazanmamış olan ve yaşlılık aylığı almayan işçilerimize yönelik bir uygulamamız." değerlendirmesinde bulundu.
Ekip İnşaat & Hafriyat

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Ayhan koroglu 1 ay önce2020-05-05 21:21:23

Sayfayı acmıyor nasıl gırecez

0
-0
Bilgi güzel 1 ay önce2020-04-25 22:47:28

Bende üçRETSİZ İZNE ÇIKTIM

0
-0
Mehmet.ayhan 1 ay önce2020-04-22 23:58:10

Ücretsiz.izine.ayrildim

0
-0
İşte Akyazı Sağlık Kampüsü'nün görseli
1 / 15
KARAKTEM HALI YIKAMA AKYAZI
Kök İş

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama